Uudised

Inimesed ei järgi 2+2 reeglit! Mures on nii poemüüjad kui ehitajad 

Toimetas Annaliisa Köss, 30. märts 2020 16:53
Ehitajad Tallinna kesklinnas. Foto: Erki Pärnaku
Vaatamata valituse kehtestatud rangetele nõuetele pole suudetud neist igal pool kinni pidada. Nipiraamatu vihjemeilile laekus mureliku kodaniku kiri, kes kurdab, et ehitusplatsidel ei toimu töö teps mitte kehtestatud hügieenireeglite järgi. Töölisteni jõudsid küll ettenähtud desinfektsioonivahendid, kuid see üksi olukorda ei päästa, kui ehitajad endiselt ninapidi koos peavad töötama. Mida arvab asjast tööinspektsioon? 

On tõesti oluline viiruse levikut piirata ning seetõttu palume, et sellest reeglist johtutaks ka töökeskkonnas. Näiteks nägime eile situatsiooni, kus kopp kaevab kraavi ning kraavi serval seisavad kaks töömeest ligistikku ja jälgivad kopa tööd. Ilmselt ei peaks selles olukorras töömehed seisma külg külje kõrval, vaid saaksid seista ka teineteisest kahe meetri kaugusel, seisab tööinspektsiooni Facebooki lehel avaldatud teates.

Samal teemal

Kontaktide vähendamiseks töökohal tuleb tööinspektsiooni soovitusel läbi mõelda ka puhke- ja riietusruumi kasutamise kord. Hajutada tuleks pauside aegu, nii et pausile läheks paar inimest korraga. Samuti on oluline kokku leppida, kes ja millised pinnad desinfitseerib ja võimalusel ruumi enne järgmiste töötajate saabumist õhutab. Sama kehtib ka riietusruumi kasutamise kohta, et riietuma ei läheks korraga terve vahetus, vaid seda tehakse vajadusel kordamööda, hoides ikka ja alati paarimeetrist vahet.

Sarnase murega on tööinspektsiooni poole pöördunud nii töötajad kui tööandjad: inimesed käivad haigustunnustega tööl ja poes ning kinni ei peeta ka 2+2 reeglist (avalikus kohas ei tohi olla üheskoos rohkem kui kaks inimest ning teistest tuleb hoida kaks meetrit eemale). Kaupluste töötajad on mures, et jätkuvalt käiakse poes mitmekesi, sh ka perekonnad koos lastega, mis aga suurendab võimalike kontaktide arvu ning tõstab kauplusetöötajate nakatumise tõenäosust.

Samuti on probleemiks haigustunnustega inimeste töökeskkonnas viibimine. Inimesed ei taha võtta töövõimetuslehte, sest nad kaotavad siis palgas, seisab teates. Selline käitumine suurendab aga nakatumise tõenäosust ja ei aita kuidagi kaasa viiruse leviku tõkestamisele. 

Tööinspektsioon paneb kõikidele inimestele südamele, et igaüks loeb ‒ me kõik peame käituma vastutustundlikult, et see olukord võimalikult kiiresti mööduks. Iga inimene, kes arvab, et tema võib teha kõike vanamoodi, käia perega poes või väikese köhaga tööl, pikendab meie kõigi tagasipöördumist tavaellu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee