Inimesed

Võlanõustaja: minu juurde jõuab aina enam noori, kes on end lõhki laenanud 

Helen Serka-Sanchez, 1. märts 2020 11:40
Võlanõustaja aitab rahaasjad taas joonele saada.Foto: rawpixels.com

Tänapäevane teenuste ja kaupade küllus ahvatleb tarbima. Tihti tehakse seda üle oma võimete, sest kiirlaenud ja liisingud on lihtsalt kättesaadavad. Oskamatusest oma rahaasju planeerida jõuavad nii mõnedki võlanõustaja vastuvõtule. Oma huvitavast ametist räägivad võlanõustajad Evelyn Eichhorst ja Teele Talk-Kõdar.

Hetkel lapsehoolduspuhkusel olev Saaremaa vallavalitsuse võlanõustaja Teele Talk-Kõdar näeb, et teave nõustamisteenuse kohta on tihti vähene. „Pigem jõuavad meieni need, kes on sellest kuulnud mõnelt abi saanud endiselt võlglaselt. Õnneks väiksemates kogukondades levib teenust puudutav info väga kiiresti. Pean väga oluliseks, et inimestel oleks igal pool võimalus vajadusel võlanõustaja poole pöörduda,“ sõnab ta.

Pärnus MTÜ’s Pesapuu võlanõustajana tegutsev Evelyn Eichhorst räägib, et tema juurde jõuab aina enam 20ndates noori, kes on liisingute ja kiirlaenude tõttu suurtesse võlgadesse sattunud. Abi otsimisega oodatakse enamasti nii kaua, kuni enam kuskilt vanade võlgade rahastamiseks uut laenu ei saa. „Tarbimis- ja kiirlaenude abil on võimalik ennast väga kiiresti väga puntrasse elada. Väikestest laenudest võib kiiresti saada mitmekümnetuhandene võlg,“ nendib ta kurba tõsiasja.

Samal teemal

14.01.2021
Võlanõustaja selgitab: mida teha, kui laenukoormus käib üle jõu?
28.02.2020
Kuidas õppida kodukuludelt kokku hoidma?
23.01.2020
10 eriti mõnusat asja, millega end säästurežiimil olles poputada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee