Reisimine

Kuidas tavaturist Antarktikasse saab? Kui rahakott lubab, mine või lennukiga 

Siret Mägi, 18. jaanuar 2020 00:01
Antarktika kruiisid toimuvadki peamiselt oktoobrist märtsini, mis lõunapoolusel on suvehooaeg ning päevavalgust võib olla kuni 20 tundi.   Antarktika kruiisi hind algab 7000–8000 eurost ja see sisaldab reeglina 8–10 päeva reisi ning tähendab poolsaare tipu külastamist. Foto: Pixabay
 „Antarktikasse saab mööda vett laias laastus kolmel erineval moel – jahiga, ekspeditsiooni laevaga või turistide jaoks kohandatud kruiisilaevaga. Seljakotirändurina, nagu ma ise olen harjunud mööda maailma seiklema, Antarktikasse minna ei saa,“ ütleb Elisa Eesti juhatuse liige Andrus Hiiepuu.

„Läbida tuleb tuhat kilomeetrit veeteed. Ushuaiast startides esmalt sadakond kilomeetrit mööda Beagle’i väina kuni Atlandi ookeanini ja sealt edasi juba tuhat kilomeetrit üle maailma kõige kurikuulsama veetee – Drake’i väina, kus kohtuvad Vaikne ja Atlandi ookean. Seal võib kogeda maailma kõige tugevamaid tuuli, näha kõrgeimaid laineid ning ilm võib seal kardinaalselt muutuda vaid mõne tunni jooksul,“ jutustab Hiiepuu.

Samal teemal

25.00.2020
TURISTIHORDID ANTARKTIKAS: kuidas mõjub jääväljadele president Kaljulaidi ja Admiral Bellingshauseni meeskonna külastus?
18.00.2020
Rännumees Peeter Vähi: ainus täiesti eriline paik siin planeedil on Antarktika