Reisimine

Rännumees Peeter Vähi: ainus täiesti eriline paik siin planeedil on Antarktika  

Siret Mägi, 18. jaanuar 2020 00:01
TÜHJA TEIST: Inimene jätab kohalikud elanikud üsna ükskõikseks. Antarktikas mõistad paremini kui kusagil mujal, et tegelik kuningas on loodus ise. Foto: Vida Press
„Üks rändur on kunagi öelnud, et reisimine pikendab elu, sest reisides elad ühe päeva sees läbi mitu päeva. Ja nii see täpselt ongi – vahel on mul tunne, et olen selles mõttes saja-aastane,“ muigab rännumehest muusik Peeter Vähi. Selle tulemusel on ta jõudnud järeldusele, et ainus täiesti eriline paik siin planeedil on Antarktika.

 „Nii mõndagi sihtkohta tahaksin tagasi minna ja mõnes oma lemmikpaigas olen ka korduvalt käinud,“ ütleb kirglikust rännumehest helilooja ja kontserdikorraldaja Peeter Vähi. „Kuid on üks ja ainus paik siin planeedil Maa, mis on täiesti eriline – Antarktika. Kaks sõna, mis selle karmi mandri kirjeldamisel toimivad, on lõpmatus ja igavikulisus,“ kinnitab Vähi, et selle tunde kogemiseks tasub Antarktikasse sõita ja võib-olla seal isegi elada.  

Samal teemal

17.04.2020
Helilooja Peeter Vähi: „Planeet Maa – tehtud! Minu järgmine Antarktika on Kuu.“
25.00.2020
TURISTIHORDID ANTARKTIKAS: kuidas mõjub jääväljadele president Kaljulaidi ja Admiral Bellingshauseni meeskonna külastus?
18.00.2020
Kuidas tavaturist Antarktikasse saab? Kui rahakott lubab, mine või lennukiga
30.11.2019
President kohtub enne vabariigi aastapäeva vastuvõttu päris pingviinidega