Raha

Võlanõustaja selgitab: mida teha, kui laenukoormus käib üle jõu? 

Helen Serka-Sanchez, 14. jaanuar 2021 05:00
Vahel on laenuvõtmine vajalik ja mõistlik, aga kindlasti tuleks see põhjalikult läbi kaaluda, et mitte liiga suurt laenukoormust saada. Foto: Raten-Kauf / Pixabay
Vahel on laenuvõtmine vajalik ja mõistlik, aga kindlasti tuleks see põhjalikult läbi kaaluda, et mitte liiga suurt laenukoormust saada. Mida aga teha, kui võetud kohustused käivad üle jõu? Nõu annab võlanõustaja Evelyn Eichhorst.

„Kui võetud laenu tagasimaksmisega tekivad probleemid, proovivad inimesed esimese impulsina sageli pead liiva alla pista. Kahjuks on võlgadega nii, et need lähevad ignoreerides järjest ebameeldivamaks,“ teab võlanõustaja Evelyn Eichhorst. Parem on reageerida ja midagi ette võtta kohe, kui pere tunneb, et laen(ud) on muutunud liiga suureks koormaks. Oma kogemuse põhjal on võlanõustaja näinud, et pole ühtegi lootusetut võlaprobleemi, kui seda otsast harutama hakata. „Kui klient ise kaasa töötab ja on huvitatud oma elujärje parandamisest, on alati olemas ka lahendused,“ julgustab asjatundja murele ausalt otsa vaatama.

Esimene samm on kaardistada hetkeolukord. Seda aitavad teha järgnevad
küsimused.

Alusta hetkeolukorra analüüsist

Samal teemal

30.09.2021
Võlanõustaja selgitab: kuidas võimalikult valutult kiirlaenust lahti saada?
06.08.2021
MAJANDA NUTIKALT: mitme laenu liitmine võib teha elu lihtsamaks
10.03.2021
TEST | Vaata järele, kui suur laristaja sa oled!
24.02.2021
VÕLGNIK, TEGUTSE: vana võlg ei kao iseenesest kuhugi