Uudised

Lugeja küsib: jäin puhkuse ajal haigeks! Kellele teatada ja mida edasi teha? 

Toimetas Annaliisa Köss, 12. detsember 2019 05:31
Juhul kui jäid puhkuse ajal haigeks, kerkib sellega seoses mitmeid küsimusi.Foto: Ree / Pexels
Juhul kui jäid puhkuse ajal haigeks, kerkib sellega seoses mitmeid küsimusi. Kas peab võtma haiguslehe? Kas tööandjale peab ka ütlema? Kas haigena oldud puhkusepäevad saab tagasi? Selgust aitab tuua tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Kaire Saarep.

Töölepingu seaduse (TLS) kohaselt on töötajal õigus puhkus katkestada haiguslehele jäämise tõttu. Kuna puhkuse katkestamine ei toimu n-ö automaatselt ning tööandja töötaja haiguslehe avamist ei näe (ta näeb haiguslehte selle lõppemisel), siis TLSi kohaselt peab töötaja haiguslehele jäämisest ja selle eelduslikust kestusest esimesel võimalusel tööandjale teada andma.

Kui töötaja puhkuse ajal haiguslehele jäämisest teada ei anna, siis võib tekkida olukord, kus töötaja on samaaegselt nii puhkusel kui haiguslehel, mis ei ole lubatud. Sellisel juhul võib tööandja haiguslehele märkida, et töötaja kasutas puhkust ning töötaja võib haigushüvitisest ilma jääda. Lisaks tuleb tööandjaga läbi rääkida, millal haiguslehe tõttu kasutamata puhkuseosa ära kasutatakse. 

Samal teemal

03.11.2021
Lugeja küsib: kas matusele minemiseks peab puhkepäeva võtma või tööandja arvestab selle kurva sündmusega?
04.01.2021
Lugeja küsib: millised on lapsevanema eelisõigused puhkuse võtmisel?
02.03.2020
Jurist selgitab: kas ja millistel tingimustel tohib haiguslehe ajal reisile minna?
11.02.2020
Lugeja küsib: lapsehoolduspuhkuselt naastes ei olnudki mul enam töökohta! Mis saab edasi?