Tööelu

Kui tööpäevast on saanud õudusunenägu ehk 10 märki, et peaksid ametit vahetama 

Toimetas Helen Serka-Sanchez, 3. veebruar 2021 06:31
Kõigil tuleb ette päevi, mil tekib isu uus töökoht otsida. Enamasti see ainult mõtteks jääbki, kuid millal on see hetk, kus tõesti peaks uue töö leidma?Foto: Alexey Tulenkov / Freepik
Kõigil tuleb ette päevi, mil tekib isu uus töökoht otsida. Enamasti see ainult mõtteks jääbki, kuid millal on see hetk, kus tõesti peaks uue töö leidma? Need kümme märki näitavad, et sul võib tõsi taga olla.

Sa juba mõtled töökohavahetusele
Juhul kui uue töö leidmine on juba pikalt su mõtetes olnud, siis tõenäoliselt on selleks ka põhjust. Kui sind pidevalt valdavad ebameeldivad tunded töö, ülemuse või kolleegide vastu, on see täiesti piisav põhjus töövahetuseks.

Samal teemal

Kõik sinu vestlused tiirlevad ümber halva tööpäeva
Oma tööst rääkides peaksid tundma entusiasmi, rõõmu ja indu, kuid kui see nii ei ole, siis lõpeta enda ja teiste negatiivsete lugudega piinamine.

Esmaspäevad tekitavad hirmujudinaid ja hommikul ei jaksa tõusta
Pimedal talvehommikul ei jaksa meist paljud varakult tõusta. Ohumärgiks on aga see, kui mõtled hirmuga järgmisele tööpäevale ja töölt pääsemiseks valetad, et oled haigeks jäänud.

Sa pole tööl produktiivne ja tunned enamasti igavust
Selle asemel, et hakata entusiasmiga tööülesandeid täitma, surfad pigem internetis ja lööd aega surnuks, sest sul on lihtsalt igav. Kui sulle tundub, et su töö ei paku sulle piisavalt väljakutseid, siis leia endale amet, mis seda teeks.

Unistad pidevalt puhkusest või pensionileminekust
Ilmselt pole kõik sinu tööelus korras, kui pensionini on jäänud 30 aastat ja sa juba sellest unistad. Sinu tööaastad ei tohiks mööduda pensionit või puhkust oodates. Selle asemel kasuta oma aega nutikalt ning hakka töökuulutusi sirvima.

Sinu uni on häiritud
Tööga seotud pidev stress võib tekitada üldist pingesolekut, mis ei lase öösel magada. Selle tõttu võivad ebameeldivad töökohustused või ärritav ülemus tunduda veelgi halvemad.

Sind vaevavad pidevalt peavalud, külmetus ja muud stressi sümptomid
Stress tekitab pingepeavalusid ning suurendab vastuvõtlikkust külmetushaigustele. Kui sa näed, et stress on otseselt seotud tööga, siis leia oma tervise huvides uus töö.

Sa tarbid liigselt alkoholi
Teinekord on hea peale pikka tööpäeva klaasi veiniga lõõgastuda, aga kui sa märkad, et pingete maandamiseks on alkoholikogused liiga suureks muutunud, siis tasub aeg maha võtta ja mõelda, kas peaksid ehk tööd vahetma.

Isumuutused
Stress mõjutab inimeste söögiisu erinevalt – mõnel kaob isu täielikul, samas kui teised leiavad sellest just lohutust. Kui märkad, et tööstress mõjutab sinu söögiisu äärmuslikult, millele lisanduvad liigne alkohol ja suitsetamine, siis väärtusta oma tervist ja asu tööotsingutele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee