Raha

Jõulud saab mööda saata ka kingivabalt! 6 soovitust, kuidas seda teha 

Helen Serka-Sanchez, 9. detsember 2020 06:53
Jõulud saab mööda saata ka ilma kinkideta!Foto: Matthias Cooper / Unsplash
Jõulude ajal tekib suurim stress kingituste otsimisest ja ostmisest. Selle asemel, et mööda ostukeskusi ja e-poode raha ja aega raisata, võta korraks aeg maha, et mõelda kinkimise tõelisele mõttele. Jõulurõõmu jagamiseks on ka teisi võimalusi kui kingisadu.

Kingivabad jõulud

Praegu on veel õige aeg kogu pere või sõpruskonnaga kokku leppida, et üksteisele kinke ei tehta. Tõenäoliselt ohkab nii mõnigi kergendatult võidetud aja- ja rahasäästu pärast.

Kingitused vaid väljavalitutele

Mõnikord tundub kinkimine pealesunnitud kohustusena, mille tõttu kulutatakse raha asjadele, millest keegi tegelikult rõõmu ei tunne. Pigem tee kingitused ainult neile, kes on sulle tõeliselt olulised ja kelle kingisoove sa hästi tead. Kingisaajate nimekirjas võiksid olla ka lapsed, kellele jõulud kõige suurema sära silmi toovad. Kuid ka siin võiks olla kinkimisega tagasihoidlik, et jõuluõhtu pakkepaberi ja pakendite kuhjas ei mööduks.

Aita abivajajaid

Asjadega ülekülvamise asemel võiks keskenduda hoopis head tegemisele. Seega tee annetus mõnele sobivale heategevusorganisatsioonile kas kogu pere või mõne pereliikme nimel. 

Kingid võid teha ka vaid valitutele. Foto: Eugene Zhyvchik / Unsplash

Meeldejääv sündmus

Kõige väärtuslikum kink on aeg koos lähedastega. Asjade ostmise asemel leia võimalusi, kuidas oma pereliikmetega rohkem ühist aega leida. Näiteks vii vanemad restorani sööma, kus nad varem käinud ei ole, õe- või vennalapsed tunneksid rõõmu teatrietendusele minekust ja sõpradega on mõnus lõõgastuda saunaõhtul.

Sinu vana on kellegi uus

Kui ilma kingita siiski ei saa...

...siis eelista asjade ostmisele mõne teenuse või sündmuse kinkekaarti. Nii säästad end väsitavast ostukeskuse külastusest, sest saad kinkekaardi osta internetist. Samuti jääb kinkimata mõni asi, mis võib-olla kunagi kasutust ei leia ja lihtsalt kellegi kodus ruumi võtab. 

Samal teemal

24.12.2020
Jäätmevabade jõulude teejuht ehk Häid soovitusi, kuidas pühadeaegset prügikogust vähendada
19.12.2020
Taaskasutus kuuse all: 4 lihtsat soovitust, millesse kingitusi pakkida
14.12.2020
Kohtutäitur soovitab: kui raha napib, ära võta laenu, vaid kingi lähedastele aega ja emotsioone!
09.12.2020
NÄPUD TÖÖLE! Tee ise kingid, mis sobivad igasse koju!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee