Reisimine

Tallinna jõuluturg kuulub maineka reisiväljaande teatel Euroopa kümne parema hulka (8)

Toimetas Aare Kartau, 4. detsember 2019 12:40
Jõuluturg Tallinnas Raekoja platsil.Foto: Tiina Kõrtsini
Taaskord on kätte jõudnud detsember, mis tähendab, et üle maailma koguvad hoogu uhked jõuluturud. Eestlased ei pea aga hinnatud pühademeeleolus kauplemiskohta kaugelt otsima, sest mainekas reisiväljaanne Lonely Planet nimetas Tallinna vanalinna jõuluturu Euroopa kümne parema sekka.

Lonely Planet annab teada, et Tallinnas on pühade ajal lumi peaaegu garanteeritud. Unesco maailmapärandisse kuuluva vanalinna keskplatsil seisab hiiglaslik puu, mis kõrgub üle tillukeste müügimajakeste. Väljaande andmeil läheb hästi müügiks käsitöö – näiteks käsitsi kootud mütsid, meriheinast loomakesed, punutised ja puidust nikerdatud esemed. 

Positiivsena näeb Lonely Planet ka seda, et külmade ilmade puhul on võimalik külastada ümberkaudseid kohvikuid ning küünlavalgel kuuma Eesti einet nautida, milleks võib olla näiteks hapukapsas ja verivorst. Sageli esineb õhtuti rahva ees ka jõuluvana.

TOP 10 jõuluturgude hulka mahtusid Tallinna kõrval ka Innsbruck, Barcelona, Malmö, Gegenbach, Colmar, Hellbrunni loss, Padstow, Pilatuse mägi ja Saint Helier.

Samal teemal

22.10.2020
JUBA EHITATAKSE! Tallinna jõuluturg tuleb pisem, maskides, aga ikkagi kingituste ja hõrgutistega
15.09.2020
Tallinna jõuluturg jääb tänavu ära
14.11.2019
Kas lähed ka täna jõuluturule? 7 tähelepanekut, mida oste tehes teadma peaksid
09.11.2019
FOTOD JA VIDEO | Tallinna jõuluturg: kas see on ikka ümberkaudsetest kõige ilusam ja odavam?