Inimesed

NIPIRAAMATU ARHIIVIST | Inga Lunge: „Paljud kasutavad seda võimalust, et mõtlevad ennast stressi, aga mulle nii ei meeldi!“ 

Jaanus Kulli, 27. september 2020 15:10
VANUS ON VAID NUMBER: «Mulle meeldivad inimesed, pole oluline, kas ta on lühike või paks, ja vanus on vaid üks väike tegur teiste seas,» tõdeb Inga.Foto: Robin Roots
Näitleja Inga Lungega kohtudes tekib tahtmatult küsimus, kus on ta eestlaslik pessimism ja miks ta ei kurda. «Muidugi, saab ka nii, et mõtled ennast stressi. Paljud kasutavad seda võimalust, aga mulle nii ei meeldi!» ütleb naine kindlameelselt.

Inga Lunge (38) oli kaheksa aastat peaosatäitja menuseriaalis «Pilvede all», kuid ühel päeval astus ta kõigile ootamatult sellelt rongilt maha. Naise sõnul oli see sügavalt ta enda otsus ega sõltunud kellestki teisest. «Olin jõudnud omadega punkti, kus soovisin teha asju, mida tahan teha, mitte asju, mida pean tegema,» ütleb vabakutseline näitleja, kel on elus täita mitu rolli: ta on ema, abikaasa, näitleja, laulja, kirjanik, koolitaja ja kirglik kalastaja. Sõna «kirglik» peale krimpsutab Inga küll natuke nina, ometi on ta tulnud Eesti Spinninguspordi Liidu võistlustel koos oma kalastuspartneri Agneriiniga naiste arvestuses Eesti meistriks.

Kui võita, siis täiega
Inga tunnistab, et oma loomuselt on ta küllaltki võiduhimuline ja seda mitte ainult kalavetel. «Näiteks teavad ka lapsed, et lauamängu mängides ei ole ma see ema, kes laseb lastel võita. Nii et saavutusvajadus on mul ilmselt päris suur.» Ta rõhutab sedagi, et välja arvatud näitlejatöö, kus ta läheb rolli, püüab naine ülejäänud osatäitmistes olla nii ise, kui ise saab olla.

«Hiljuti televisioonis esinedes kuvati mind ekraanil kui lauljat. Kuna see tundus mulle natuke naljakas ja et päris lauljad poleks selle peale solvunud, jagasin ma sotsiaalmeedias arvamust, et mind võinuks nimetada hoopis inimeseks. Et olengi lihtsalt inimene. Saan aru, et see mõjub suureliselt, aga ma päriselt mõtlen nii. Igasugune sildistamine piirab. Jään ennekõike iseendaks kõikide nende eelnimetatud rollide taustal.»

Inga kui kehakeele koolitaja
Mõneti ootamatult läheb Inga täiesti põlema siis, kui jõuame veel ühe tahuni tema elus. Nimelt teeb ta koolitusi, kus teemadeks on avalik esinemine ja lavakõne. Selle alla kuulub ka kehakeel, mis Inga sõnul on üks ta lemmikteemadest. «Näiteks kuidas ma mõjun teistele, kui ma võtan ühe või teise poosi. Mida minu hoiakust välja võib lugeda? Kehakeele alla kuulub ka naeratus ja isegi riietus ning ehted. Näiteks mida tunnevad teised, kui mul on kaelas suur rist,» lausa tulistab näitlejanna õhku mõtteid. «Nüüd sa said mu liimi peale!» naerab Inga.

Samal teemal

07.05.2021
Inga Lungest sai mototšikk: eksamit lõpetades mõtlesin, et küll on hea, et üldse ellu jäin
29.00.2021
13 tunnust, mille järgi teha kindlaks, kas oled õnnelik inimene
26.09.2020
Toomas Lunge rääkis pojale lapsepõlves hirmujutte: mäletan, kui tõsiselt ta mind vaatama jäi, ja sain aru, et panin natuke üle
12.09.2020
KODUKIRJA ARHIIVIST | Inga Lunge vaatleb disaini nii kalapüügil kui saunas