Tööelu

KAS VAHETADA TÖÖKOHTA? Firmast firmasse hüplemisest on saanud suurmood 

Triin Tael, 14. detsember 2021 06:03
KIRJUTADA LAHKUMISAVALDUS VÕI MITTE: Potentsiaalne leivaisa ei pruugi sind tööle võtta, kui su elulookirjeldus näitab, et sa pole üheski firmas üle paari aasta püsinud.Foto: Pixabay
Töökohast töökohta hüplemine on in ja elupõline hapnemine ühes ametis totaalselt out, näitavad viimaste aastate uurimused. Noorem põlvkond peab ühes firmas tihtipeale vastu vähem kui kaks aastat – ning paistab olevat oma vanematest märksa õnnelikum. Millal võtta neist eeskuju ja millal mitte?

Kõnekäänd „Üheksa ametit ja kümnes nälg“ paistab olevat lootusetult ajast maha jäänud. USA personalifirma Robert Half küsitluse andmeil pooldab juba suurem osa töötajaid – 64% – töökoha vahetust iga paari aasta tagant. Seda on viiendiku võrra enam kui mõni aasta tagasi. Job-hopping ehk töökohast töökohta hüplemine on viimase aja suurmood ning see on ülimalt tervitatav, kirjutab NBC News. 20. eluaastais hüpiktöötajad saavad kiiremini karjääri arendada, teenivad rohkem ja leiavad paiga, mille töökultuur nende omaga klapib, väidab NBC statistikale toetudes. See, mis varem oli häbiväärne – „mis mees sa oled, kui sa töökohta peetud ei saa!“ –, paistab nüüd uues valguses. 

Samal teemal

02.12.2021
TÖÖELU KORDA! Nende lihtsate nippidega leiad taas üles töörõõmu
12.11.2019
LUGEJA KÜSIB | Kas 16aastane tohib öösel restoranis alkoholi müüa?