Inimesed

Epp Petrone peab Setomaal metsikut aeda: ma ei tahagi, et see oleks liiga korralik (3)

Kadi Saar, 14. september 2019 07:26
Epule andis inspiratsiooni iseenda käestlastud aed, mis oli oma metsikuses niivõrd paeluv, et perenaine seda laiendada soovis.Foto: Laura Strandberg

Kirjanik ja kirjastaja Epp Petrone on loonud kodutalu ümbrusesse loodusliku aia, kus sirget joont taga ei aeta ja taimede kasvamist suurt ei piirata.

Üllatuslikult andis Epule inspiratsiooni iseenda käestlastud aed, mis oli oma metsikuses niivõrd paeluv, et perenaine seda laiendada soovis. „Aias kasvasid kollased võililled ja sinakad kurerehad, siniladvad ja kellukesed. Samas võis sealt leida ka näiteks harakputke, millest muidugi loobuda soovisin. Kuna mul on aega vähevõitu, tahtsin tekitada lihtsa vaevaga toimiva aia, mis oleks samas värvikirev, lopsakas ja lõbus ning et see oleks isepaljunev ja ka pigem odav pidada,“ räägib Epp metsiku aiaga alustamisest.

Katsetused toovad õnnestumiseEpp on iseõppija ja tema teadmised on tulnud ikka proovides. „Teooriat olen ma vähe lugenud, hakkasingi lihtsalt otsast tegutsema. Võtsin aia põhitoonideks kollase ja sinise ning seda teadmisega, et kuigi asun võililli vähendama, sobivad nad värvilt ikkagi ega riiva tegelikult üldse silma,“ kirjeldab perenaine.

Samal teemal

17.09.2021
Säti viljapuuaed korda, et järgmisel aastal ohtrat saaki nautida
18.05.2021
Epp Petrone tegi valiku kolida täiega maale: „Mul pole isegi püsiinternetti siin talus!“
04.09.2020
Töid aias jätkub: noorenda marjapõõsaid, väeta ja korista külmaõrnad köögiviljad
14.11.2019
Epp Petronel on liiga palju kukki: kas ma võiksin nad lihtsalt metsa viia?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee