Raha

Varasuhted korda! Kuidas kaitsta abielludes oma vara? (6)

Helen Serka-Sanchez, 5. detsember 2021 15:02
Eestlaste hulgas on kindlasti eelistatuim klassikaline ühisvarasuhe, mis tähendab, et abieluvararegistri registrikaarti üldse ei avatagi. Foto: Aymane Jdidi / Pixabay
Kuigi eestlased suhtuvad leigelt seaduslikku varasuhete korraldusse, siis on olukordi, kus seda oleks tarvis. See on vajalik nii mõnegi ameti puhul kui ka olukorras, kus äririskid võivad kaalule panna kodu ja isikliku vara. Millist abieluvara lepingut koostada, annab nõu Karl-Eerik Jäetma notaribüroost Lee Mõttus ja Priidu Pärna.

„Eestlaste hulgas on kindlasti eelistatuim klassikaline ühisvarasuhe, mis tähendab, et abieluvararegistri registrikaarti üldse ei avatagi. Põhjuse muu abieluvarasuhte valimiseks või erandite tegemiseks võib näiteks anda soov kaitsta perekonna eluaset ühe abikaasa poolt võetud äririskide eest või tingib selle osalus äriühingus, kus on nõutud kindel kvalifikatsioon,“ ütleb notari asendaja Karl-Eerik Jäetma ning lisab, et soovi korral on abikaasadel alati võimalus sõlmida abieluvaraleping, et oma vara teineteise vahel jagada täpselt nii, nagu nad soovivad.

Samal teemal

18.04.2021
10 viga, mida pulmi planeerides kindlasti vältida tuleks
01.08.2020
PULMAD JÄÄVAD ÄRA: mida teha ja kuidas eluga edasi minna?
26.11.2019
PULMAD | 10 halvimat põhjust, miks abielluda
22.10.2019
PULMAD | Kuidas lihtsa vaevaga pulmakutsed valmistada?