Reisimine

Nädalalõpp Lõuna-Eestis: jaluta rabavaikuses, roni vaatetornide tippu ja kasta end Eesti sügavaimasse järve  

Liina Metsküla , 17. august 2019 00:01
EESTI SÜGAVAIMA JÄRVE KALDAL: Rõuge Suurjärve rannalt paistab punase torniga Maarja kirik, metsatuka taga on ka Pesapuu.Foto: Liina Metsküla

„Maailma ilusaim riik on Lõuna-Eesti,“ õhkas kultusfilmis „Vanad ja kobedad saavad jalad alla“ peaosatäitja Maie künklikku maastikku imetledes. Tõepoolest, Lõuna-Eestil on pakkuda piisavalt palju, nii et ka pealinnast tasub enam kui kolmetunnine sõit ette võtta. Rääkimata lähemalt tulles. 

Lõuna-Eesti retke tasub alustada Põlvamaal asuvast Meenikunno rabast. Suundudes autoga Meenikunno poole, võib ühel hetkel tekkida tunne, et oled valel teel. Kus on kõik teised sõidukid ja rabafännid? Pärast mõnekilomeetrist sõitu kruusateel jõuan siiski raba kõrval olevasse parklasse. On soe laupäevane pärastlõuna, kuid parklas seisab kõigest neli autot.

Tallinlane, kes on harjunud ilusal suve- või sügispäeval sõitma tunni kaugusel asuvasse Viru rabasse, teab, et omaette olla on seal peaaegu võimatu. Kui Viru raba tuleb jagada inimmassidega, siis Meenikunnos oled praktiliselt üksinda.   

Samal teemal

06.08.2019
Galerii I Vaata droonifotosid Kodukirja aiareisilt Võrumaale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee