Selleks, et ka kuu lõpuks veidi raha üle jääks, tasub järgmised nipid oma argiellu juurutada. Foto: Pixabay / Pexels
Toimetas Annaliisa Köss 18. juuni 2020 05:30
Selleks, et ka kuu lõpuks veidi raha üle jääks, tasub järgmised nipid oma argiellu juurutada. Sealjuures ei nõua ükski neist suurt pingutust ega elu ümberkorraldamist.

Multifunktsionaalsed rõivaesemed
Igal inimesel peaksid olema kapis teatud riided, mida erinevates olukordades on võimalik kombineerida. Neutraalsed T-särgid, teksad ja pika varrukaga pluusid lasevad erinevates kombinatsioonides erinevaid komplekte luua. Lisa vaid mõni aksessuaar ja juba ongi väline mulje hoopis teine.

Kingitused
Alati ei ole tarvis osta kalleid kingitusi. Perekond ja sõbrad rõõmustavad sama palju (kui mitte rohkem) enda valmistatud kingituse üle, sest sellesse on panustatud mõtteid ja aega. Valmista ise õnnitluskaart ja tee emale või parimale sõbrannale mõni kosmeetikatoode. Retsepte ja nippe selleks leiab internetist ja Nipiraamatust küllaga.

Ära telli pearooga
Cornelli ülikooli toidu- ja kaubamärgilabori direktor Dr. Brian Wansink on viinud oma meeskonnaga läbi hulga eksperimente, mille käigus selgus, et enamik inimesi hindab toidu kvaliteeti ainult kas esimese või viimase roa põhjal, mida nad sõid. Tavaliselt tellitakse restoranis tühja kõhuga liiga palju süüa. Kasutagem nüüd teadlaste uuringut alusena, tellides järgmisel korral restoranis ainult eelroa ja magustoidu. Kindlasti saab kõht sellest täis ja hoiad kokku ligi poole rahast, sest tavaliselt on pearoog menüükaardil kõige kallim.

Korralda kokkusaamised ise
Kui jutt juba väljas söömisele läks, siis tegelikult ei pea sa sõpradega alati restoranis või baaris kokku saama. Kutsu sõbrad hoopis külla või pidage üks ühine piknik õues. Sedasi hoiad raha kokku, kuid ei pea loobuma sõpradega koosolemisest.

Piletid
Erinevad sissepääsu- või transpordipiletid on eelmüügist odavamad kui kohapealt ostes. Lisaks leiab internetist tihti ka sooduspakkumisi või allahindluskoode. Kindlasti tasub eelnevalt veidi otsida, et soodsaim variant leida.

Teise ringi rõivad
Meil kõigil on kapis riideid, mida vaid korra (kui üldse) kandnud oleme. Taaskasutus on moes! Pane enda vähe kantud rõivad müüki kas internetti või vii mõnda komisjonipoodi. Sedasi saad ka veidi lisaraha teenida. Samuti tasub teha oma ostud second hand'ist või mõnest kuulutustekeskkonnast, kus saad osta teiste vähe kasutatud või lausa uusi riided, aga tunduvalt soodsama hinnaga. 

Allikas: TF Bank blogi