Kõige olulisem on lapsega üritusele minnes selgitada talle, et vanemate juurest ära minna ei tohi.Foto: Leah Kelley / Pexels
Helen Serka-Sanchez 25. juuli 2019 06:02
Suvel toimub väga palju üritusi, kuhu lastega minna. Sellistel üritustel on ka suur tõenäosus, et rahvasummas võib laps vanemate vaateväljast ootamatult kaduda. Mida teha, et kõik lõppeks siiski hästi?

Kõige olulisem on lapsega üritusele minnes selgitada, et vanemate juurest ära minna ei tohi. Mitme hoolealuse puhul on kokkulepped eriti olulised, sest lapsed kipuvad liikuma eri suundades või jääb keegi rahvasummas maha. Seega võiksid ka lapsed ise üksteisel silma peal hoida.

  • Kui laps silmist kaob, siis on tähtis säilitada rahu. Mida kiiremini kadumist märkad, seda tõenäolisemalt on ta kuskil lähedal. Samas ära viivita ka ürituse turvatöötajaid või politseid teavitamast, kui last siiski ei õnnestu kiirelt leida.

  • Pane lapsele selga ilmale vastavad ja erksavärvilised riided. Kindlasti jäta meelde, mida ta kannab, sest kui pead lapse otsimiseks abi kasutama, siis tead, kuidas tema välimust kirjeldada.

  • Hoia telefonis mõnda värsket pilti oma lapsest. Nii saad seda turvatöötajatele või politseile näidata.

  • Õpeta lapsele selgeks vanema telefoninumber. Kuna hirmununa võib laps selle unustada, siis on hea panna kontaktidega kaart ka taskusse, randmepaelaga käele või kirjuta see veekindla markeriga käeseljale.

  • Vaadake kooliealise lapsega koos üritusepaigas ringi ja valige koht, mis on teie kohtumispaigaks juhul, kui teineteist kaotate. Selleks sobib mõni kaugelt silmatorkav monument või rajatis.

  • Selgita lapsele, et abi võib paluda vormiriideid kandvatelt turvatöötajatelt ja politseilt. Näita ka üritusel kohapeal, kes sellised inimesed on.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

Siku 25. juuli 2019 10:45
Kleeps lapse nime ja vanemate telefoninumbriga krae alla või jaki siseküljele ja korras. Kirjuta või maalriteibile ja kleebi riietele.
naine 25. juuli 2019 08:12
Selgita ja mõtle ja ütle, kui see laps on 2,3,4 aastane, hirmunud laps ei ütle ega mõtle midagi, nutab või on vait, lpas võib väga vähese ajaga joosta üpris kaugele...Eile harku rannas vudisid nad väga kaugele emadest, kes jooksid järgi. Isad seevastu tegelesid lastega ja nende juurest lapsed ei sibanud ära.. Kui meie laps oli väike, panime talle randmepaela ja sinna enda andmed ja lapse nime. Kui olid taskutega riided, sinna kah kirjutasime andmed.

SISUTURUNDUS