Tehnika

Kia XCeed – Lõuna-Korea autotootja esimene kupee-krossover 

Toimetas Aare Kartau, 6. juuni 2019 07:15
Kia xCeed.Foto: Tootja
Kia Ceedi perekonda sünnib 26. juunil tuttuus beebi – kupeeliku väljanägemisega krossover XCeed. Tootja avaldas 5. juunil autost esimese pildi. Lubatakse sõidukit, mis on sportlikum kui tavaline linnamaastur ja näeb päris kindlasti äge välja.

Kia Ceedi perekonda on nüüd lisandumas tuttuus kupee-krossover, mis tervikuna meenutab vägagi kuulsa saksa sportautotootja äsjast uustulnukat, Cayenne Coupé noobelmaasturit. Viimane on XCeed – uustulnukast vaid üksjagu suurem.

Üks on kindel – värske mudelivalikuga on Kia võtnud vääramatu „kiiremini, kõrgemale ja kaugemale“ suuna. See paistab välja nii auhinnalaualt (Stinger on näiteks tänavune Eesti aasta auto) kui ka müüginumbritest. Kial on asjad nii hästi, et tehased huugavad lisavõimsusel ja ikka ei ole nii palju autosid ette anda kui ostjad tahaks.

Nüüd siis XCeed krossover, mis pakub mõnusat alternatiivi harjumuspärastele kandilistele maasturitaolistele autodele. Sellest sai kolmapäeval näha esimest pilti. Autot tervikuna esitletakse jaanipäeva paiku ning proovisõite saab tegema hakata sügisest.

Uue Kia XCeedi kupeelik välimus on Frankfurtis asuva Euroopa disainikeskuse looming, mis on valminud Kia Motors Europe disaini ala asepresidendi Gregory Guillaume’i käe all.

Kombinatsioon suuremast kõrgusest ja madalamast puusajoonest annab autole linnamaasturist sportlikuma sõiduasendi. Kõrgem sõiduasend tagab parema vaatevälja kui tavapärasel pereautol.

Loe uue Kia XCeedi kohta pikemalt Acceleristast.

Foto: Accelerista