Inimesed

Artikkel ilmus esmakordselt 2019. aasta juunis. 

KUI SÄÄSED PINISEVAD! Inga Lunge: minu relv sääskede vastu valmib basiilikust ja rosmariinist! (3)

Annaliisa Köss, 23. juuli 2020 15:21
Ebameeldivate pinisejate peletamiseks on näitleja ja kirglik kalastaja Inga Lunge kasutusele võtnud aroomiteraapia ning isetehtud tõmmised.Foto: Laura Strandberg
Suvel pole pääsu tüütutest sääskedest, kes suudavad su mõnusa rabamatka või õdusa terrassiõhtu maatasa teha. Ebameeldivate pinisejate peletamiseks on näitleja ja kirglik kalastaja Inga Lunge kasutusele võtnud aroomiteraapia ning isetehtud tõmmised. Aga kuidas siis lavendli või basiiliku abil sääsed eemale tõrjuda?

„Kalastamine maandab suurepäraselt pingeid! Värske õhk, paras kogus adrenaliini ja imeline loodus on põhjused, miks viimasel ajal aina rohkem veekogude äärde satun. Putukate tõrjumiseks olen mõne nipi kõrva taha pannud oma emalt, kes on kliiniline aroomiterapeut,“ jutustab Inga. 

Mitmed looduslikud taimetarkused on tal plaanis ära katsetada just selle suve jooksul ning selle tarbeks pani naine maal esmalt kasvama basiiliku. Selle lehtedest ja vartest valmib esimene relv sääskede vastu. „Samamoodi võib tõmmise valmistada piparmündist – selle lõhn on sääskedele samuti ebameeldiv. Lõkke ääres ja õues istudes on hea inimeste läheduses salveioksi suitsemas hoida – putukad lendavad kindlasti kaugema kaarega. Väga hea abiline mitte ainult sääskede ja kärbeste, aga ka koide tõrjumisel on lavendel,“ teab naine rääkida.

Samal teemal

29.03.2021
Floridas lastakse lahti muundatud sääsed
24.07.2020
MUTANTPUTUKATE KATSEALA?! Florida paiskab loodusesse 750 miljonit geenimuundatud sääske
08.07.2020
Tee põrnikatele ja sumisejatele rõõmu: ava oma putukahotell!
16.04.2020
Hakka juba valmistuma! 8 lahendust putukavaba suve veetmiseks