Uudised

LUGEJA KÜSIB: miks mu mees enam seksida ei taha? (10)

Nipiraamat, 30. mai 2019 17:36
Iha vähesus meestel võib olla märguanne mõnest teisest, tõsisemast terviseprobleemist.Foto: Jan Zhukov / Unsplash
„Oleme koos elanud 15 aastat ja meil on kaks toredat poega. Kirg meie suhtest kadus vaid mõned aastad peale kooselu algust. Olukorda pole aidanud lahendada ei seksikas pesu ega palved – ikka jõuame sinnani, et seksime vaid korra kvartalis. Ma armastan oma meest, kuid kas pean elu lõpuni ilma seksita elama?“ küsib nõu Merle Talinnast.

„Romantilise armastuse staadiumis, kui suhe on uus ja vaimustav, ei ole inimestel tavalisest iha puudust. Pikapeale, umbes 18 kuu pärast, armunud olek raugeb ja suhe muutub. Võiks öelda, et iha taltub, kõik pole enam nii väga tormiline,“ ütleb kliiniline seksuoloog, paariterapeut ja naistearst Mare Pruks. Samas võib seksuaalse iha vähenemine olla tingitud nii vaimsetest kui füüsilistest probleemidest, mida samuti tähelepanuta ei tasuks jätta.

Mis on ihatus?
Seksuaalse iha puudumine on problem ainult siis, kui seda isklikult nii tajutakse. Kindlasti pole kõik ka ühtemoodi kirglikud, vaid seda mõjutavad paljud kehalised, meelelised, kultuurilised, kasvatuslikud ja uskumustega seotud tegurid. Iga mehe puhul võib see olla erinev ning muutuda läbi elu. Selgelt väheneb meeste testosterooni tase ja iha vananedes. Vananedes toimub pidev ja oluline seksuaalse ihalemise, seksiga seotud mõtete ja unistuste vähenemine ning seksuaalse aktiivsuse langus.
• Meeste seksuaalne iha võib kaduda vahel lühikeseks ajaks või ka pikemaks perioodiks.
• Iha puudus võib esineda ainult suhetes mõne kindla inimesega, näiteks pikaajalise partneriga või tuleb esile igas seksuaalses suhtes.
• Võib alata murdeealisena ja kesta kogu elu või tekkida hiljem.
Ihatus hõlmab kogu inimese seksuaalset olemust - vähenevad või lakkavad täielikult mõtted, unistused ning fantaasiad seksist, ei masturbeerita, ei seksita, muutuda võivad isegi hoiakud ja suhtumised.

Samal teemal

28.10.2020
Sooloseks võib teha head nii endale kui ka paarisuhtele
03.05.2019
10 küsimust, mis aitavad sul uuel kuul õiget kurssi hoida
23.04.2019
SOOVITUSED VÄRSKELE EMALE: lapse sündides ei tohi ka meest päris ära unustada
20.03.2019
Kallim eelistab oma sõpru meie suhtele! Kas minuga polegi lõbus?