Uudised

Toidukirjanik Sandra Vungi loobus veganlusest: pühendasin sellele 10 aastat, aga tervis ei lubanud jätkata (84)

Eesti Ekspress / Nipiraamat.ee, 21. mai 2019 18:32
Sandra Vungi loobus vegantoitumisest tervislikel põhjustel.Foto: Krõõt Tarkmeel

Pikaaegne vegan, toidublogija ja viie kokaraamatu autor Sandra Vungi teatas hiljuti, et on tervislikel põhjustel vegantoitumisega lõpparve teinud. Palusime toitumisnõustajal selgitada, kas veganlus ikka sobib igaühele.

"Olin vegan kaksteist aastat ja sellest kümme pühendusin täielikult," rääkis Sandra Vungi Eesti Ekspressile. "Ma ei oleks iialgi arvanud, et minu suu seda ütleb, aga ühe isikliku tõsisema tervisehäda tõttu ei olnud mul võimalik enam veganina jätkata. Pidin tunnistama, et pikaaegne veganlus ei sobi kõigile, ja enda jaoks tervislikkuse ümber defineerima, sest tervis on number üks. Loomi ei söö ma siiani, aga ma ei taha vist enam kunagi ennast niimoodi liigitada, sest elu võib tuua uskumatuid pöördeid. Koolitusi teen vahel ikka, sest oskused ei ole mul kuskile kadunud ja on inimesi, kellele need on väga vajalikud," ütles Vungi. (Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis)

Toitumisnõustaja ja -koolitaja Reelika Õigemeel kinnitab, et kui inimene sööb tasakaalustatud vegantoitu, ei kujuta see tervisele ohtu. „Toitumine peab olema lihtsalt ilusasti läbimõeldud – menüü sisaldama piisavalt kõiki taimseid toidugruppe ja lisaks ka neid toitaineid, mida toidust ei saa. Tuleb endale selgeks teha põhitõed ja vajadusel nõu pidada toitumisnõustaja või -terapeudiga.”

Samal teemal

21.05.2021
Just praegu on parim aeg maasikate istutamiseks!
01.10.2019
TAIMNE TEISIPÄEV | Röstitud köögiviljasalat seemnete ja rosinatega
24.07.2019
Ireene Viktor: ei saa mitte vegan olla ehk Jutuajamised pikaajaliste veganitega
21.05.2019
10 harjumust, mis annavad su elule uue hingamise

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee