Tehnika

Auto omanikuvahetus tuleb liiklusregistrisse kanda, et halbu üllatusi vältida 

Toimetas Aare Kartau, 14. mai 2019 07:15
Foto: PantherMedia/Scanpix
Järgnev info on oluline kõigile, kel kavas oma autot müüa. Kui tehing sõlmitud ning uus omanik tahab autoga kohe ka sõitma hakata, tuleb omanikuvahetus liiklusregistris ära märkida, et kindlustusjuhtumi korral mitte kopsakat kahjunõuet saada.

Tänavu jaanuaris jõustus liikluskindlustuse seaduse muudatus, millega muuhulgas täiendati automaatset liikluskindlustust reguleerivaid sätteid.

See tähendab, et kindlustamata sõiduki omanik või vastutav kasutaja võib muutuda liikluskindlustusvõtjaks ka siis, kui ta ise pole selleks soovi avaldanud või lepingut sõlminud. Seadusemuudatuse valguses on sõiduki müügi puhul oluline alati kanda omanikuvahetus ka liiklusregistrisse.

Näiteks kui aasta jooksul pärast kindlustuslepingu lõppemist peaks toimuma sõidukiga kindlustusjuhtum, siis kolmandale isikule tekkinud kahju tuleb hüvitada viimati sõidukit kindlustanud kindlustusandjal.

Kindlustusettevõte omakorda hakkab hüvitatud kahju sisse nõudma inimeselt, kes liiklusregistris on märgitud kindlustuskohuslaseks. Ehk kui auto omanikuvahetus on ununenud märkimata, on endine omanik see, kellel tuleb hüvitada õnnetuse kulud kindlustusandjale.

Kaheksat asja, mida pead teadma auto kindlustamisest, loe Acceleristast.

Foto: Accelerista