Google Maps on üle võtmas funktsioone, mis on tuttavad rakendusest Waze.Foto: AP/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 18. aprill 2019 12:51
Google Maps on lisamas liiklejatele võimalust navigeerimise ajal märkida lisaks avariikohtadele, kiiruse mõõtmisele ja kiiruskaameratele ära ka liiklusummikud. 

Värskeim Google Mapsi uuendus võimaldab kaardil kiiremalt kuvada teid, kus liiklus on tavapärasest aeglasem, valida autojuhtidel sobivusel mõni alternatiivne marsruut ja prognoosida täpsemalt ka kohalejõudmise aega.

„Kui tee on blokeeritud või liiklus mingil muul põhjusel aeglane, läheb Google Mapsil andmeid töödeles selle info kuvamisega muidu rohkem aega ning hetkeks, kui rakenduses tee rohelisest oranžiks või punaseks muutub, võib heauskne autojuht olla jõudnud juba ummiku keskmesse,“ selgitas Tele2 Eesti klienditeenindusdirektor Sirli Seliov, kelle sõnul aitab uuendus selliseid olukordi vältida.

„Arvestades, et paljud liiklejad kasutavad just Google’i kaardirakendust, siis muutub suurema kasutajatelt tuleva infovoo puhul navigeerimine kõigi jaoks sujuvamaks, liiklemine kiiremaks ja turvalisemaks,“ kutsus Seliov üles rakenduse kasutajaid kõike olulist liikluses toimuvat ära märkima. 

Uuendustega on Google võtmas üle funktsioone, mis on kasutajatele tuttavad populaarsest liiklusrakendusest Waze, mille Google ostis kuus aastat tagasi peaaegu miljardi dollari eest. Waze’i kasutab enam kui 90 miljonit autojuhti üle maailma. Praegu ei ole teada, et Google plaaniks Google Mapsi ja Waze’i ühendada, või viimast lausa välja suretada.

Kommentaarid  (2)

täitsa 19. aprill 2019 08:23
kasutu rakendus, paljud teed on puudu ja ei leia sisestatud aadresse.
Nuti 18. aprill 2019 17:07
Google Mapsi tekstilugeja on jubedus kuubis! keegi vene aktsendiga noormees räägib, et pöörake nr see ja see, tänavale-teele. Kuulata seda on lausa halb.

SISUTURUNDUS