Foto: TalTech
Toimetas Aare Kartau 17. aprill 2019 07:15
Tallinna Tehnikaülikooli ja Florida Polütehnilise Ülikooli teadlased ja insenerid hakkavad Iseauto projekti edasi arendama, et jõuda esimese tänavalegaalse ühissõidukini, millega saaks liigelda linnasüdames ja muudes kontrollitud keskkondades.

Eesti inseneride eestvedamisel sündinud Iseauto jätkab iseseisvumise teekonda. 10. aprillil sõlmisid TalTech ja Florida Poly koostööleppe isejuhtivate sõidukite projekti edasiarendusteks ja turvalisuse tõstmiseks.

Sisuline koostöö kahe ülikooli vahel käivitus tänavu aasta alguses, kui Baltic-American Freedom Foundation toetas TalTech teadlase Raivo Selli teadusarenduskoostöö algatamist USA-s. Ametliku kaalu sai koostöö 10. aprillil, kui Eesti saatkonnas Washingtonis panid kõik projekti osapooled „käe alla“. Millal uus prototüüp valmis saab? Lähiaastatel!

Eesmärk saada tänavalegaalseks

Kahe ülikooli koostöös sünnib uus autonoomne ühissõiduk, mis on sobiv linnasüdames ning ülikoolilinnakutes, aga ka kõigis teistes kontrollitud keskkondades liiklemiseks.

Iseauto peab olema võimeline koos teiste sõidukite, jalgrataste ja inimestega turvaliselt liikluses osalema. Peamine väljakutse ongi sõiduki turvalisuse ja töökindluse tõstmine. Iseauto uut versiooni on plaanis lähiaastatel piloteerida USA lõunaosariikide linnades, see on ka kahe ülikooli koostöö pikemaajalisem eesmärk.

Mõlemal ülikoolil on tugevad uurimisrühmad, mis töötavad isejuhtivate sõidukite prioriteetsete suundadega, täiendades samal ajal üksteist.

Iseauto kohta loe edasi Acceleristast.

Foto: Accelerista