Tule seminarile pühapäeval, 28. aprillil kell 10–15!Foto: Anna Prosekova / Pixabay
Uudised
25. aprill 2019, 12:50

UUS HIND! Tule osale Rumeenia traditsioonilise käsitöö õpitoas

Ajakiri Käsitöö korraldab seminar-õpituba, kus saab lähemalt tutvuda Rumeenia traditsiooniliste rahvariiete ja nende sümbolitega. Koolitajateks on Eestis elavad moldovlannad Mihaela Barac ja Stella Enachii ning Tšehhist pärit Tomáš Pavelka.

Seminaril tutvustakse

… Rumeenia etnograafilise piirkonna rahvusliku riietuse ajalugu: Moldova, Transilvaania, Läänevalla, Banaat, Valahhia, Alam-Doonau,
… rahvuslike kostüümide sümboleid, elemente ja värve,
… kuidas eristada vanu rahvarõivasärke tänapäeval valmistatud särkidest.

Töötoas õpitakse

… ornamentide joonistamist paberile,
… motiivide ja värvide valimist,
… ornamentide õmblemist ja tikkimist.

Kiirusta ja registreeri ennast seminar-õpituppa!

Seminar toimub pühapäeval, 28. aprillil kell 10–15
Juhendajad Stella Enachii, Mihaela Barac, Tomáš Pavelka
Registreerumine ajakirjad24.ee/opituba-aprill
Osalemistasu: 20 eurot
Õpituba toimub eesti keeles.
Registreeri õpituppa siin.

 

Suure kogemusega juhendajad

Seminari ja õpitoa koolitajad on Eestis elavad moldovlannad Mihaela Barac ja Stella Enachii.
Mihaela: "Olen iluentusiast ja uudishimulik uurija. Lõpetasin küll kunsti ja arhitektuuri eriala, kuid töötan finantsvaldkonnas. Tunnen südames alati vajadust midagi luua, mis on inspireeritud kodumaast - Moldovast. Ma tulin Eestisse uute võimaluste ja kogemuste pärast ning leidsin siit palju rohkem kui tegelikult otsisin. Õppisin siin armastama ja hindama oma kultuuri ja oma kodumaad veelgi rohkem! Järgin oma kultuuri traditsioone ja jagan seda sama ilusal viisil, nagu ma seda siin olen kogenud".

Stella: “Ma sündisin Moldovas väikeses külas Rumeenia taluperes, kus au sees olid kogukonna kultuur ja traditsioonid. Minu ühe vanaema juurde kogunesid tihti kokku küla naised ning koos tikiti, kooti ja heegedati väga erinevaid esemeid. Minu teine vanaema tegi väga hästi süüa, valmistastades puupliidil maitsvaid traditsioonilisi toite. Tänu oma emale sain ka mina selgeks mitmed traditsioonilised käsitöövõtted. Ma kudusin, tikkisin ja õmblesin paljud rõivad endale ise.
Hoolimata sellest, et mu praegune igapäevaelu on hõivatud ajakirjaniku ja kirjaniku tööga, ei ole ma rahvuslikke traditsioone unustanud. Eestisse asusin ma elama hiljuti. Kõige enam meeldib mul siinne külaelu ja loodus. Näen, kuidas ka siin oskavad inimesed hoida oma vanu traditsioone ja esivanemate võtteid.“

Tomaš: “Olen pärit Tšehhist ja töötan Eesti Meremuuseumis. Vabal ajal meeldib mulle tegeleda puutööga, mille puhul pööran palju tähelepanu ornamentidele ning nende tähendusele ja kasutusele. Minu arust muudavad väikesed nikerdused ruumi ilusamaks ja hubasemaks.“