Foto: Pixabay
Toimetas Aare Kartau 8. aprill 2019 07:15
Tulevik on klassikute päralt, usuvad Hollandi idufirma Voitures Extravert insenerid, kes on loonud 2019. aasta Quintessenza. See on Porsche 911 klassikul põhinev luksuslik täiselektriline sportauto, mida hollandlased väikeseeriana toodavad.

Porsche peaks veel selle aastanumbri sees esitlema oma supersportlikku täiselektrilist Taycanit. Ent tundub, et hollandlased on emafirmast kiiremad ja on oma elektrilise sportauto juba ammu valmis ehitanud – nimelt tegeleb firma Voitures Extravert alates 2016. aastast Porsche 911 klassikute elektrifitseerimise ja uuele elule aitamisega.

See, et just hollandlased tulid mõttele, anda klassikutele uus elu, on üsna loogiline – Madalmaadest leiab tuhandeid vanu Porsche 911 mudeleid, tihtipeale käivad ka eestlased just Hollandist oma tulevast hobiautot otsimas.

2018. aastal tootsid hollandlased 5 Porsche klassikutel põhinevat elektriautot. Elektriajamiga varustatud ja detailideni viimistletud uuestisündinud vintage Porsche 911 mudelinimetuseks on Quintessenza.

Armastatud klassik ja nii mõnegi autofänni unistuste autokollektsiooni liige Porsche 911 on taas reaalselt ja tänapäevaselt sõitmiseks saadaval. Quintessenza 58kWh elektriajam annab juhi käsutusse 911Nm pöördemomendi. 

Erakordne detailitäpsus iseloomustab kõike, mida Voitures Extravert teeb. Kui juba selliste klassikute kallale minna, siis austusega ja kvaliteetselt. Kui juba, siis olgu see kvintessents Porsche 911st, kõigest, mis sellest autost meeldejääva ja ihaldusväärse teeb.

Loe täiselektrilise klassiku kohta põhjalikumalt Acceleristast.

Foto: Accelerista