Tehnika

KÜBERPÄTID TUNGIVAD PEALE: mida rohkem seadmeid on ühendatud internetiga, seda rohkem ohte (2)

Toimetas Aare Kartau, 1. aprill 2019 12:17
Tulevikus on ilmselt keeruline leida seadet, mis poleks internetti ühendatud.Foto: Pixabay
Internetti ühendatud seadmete arvu aina suurema kasvu tõttu tekib kübermaailma ka rohkem ohte, millega tuleb tegeleda, rääkis Riigi Infosüsteemi Ameti küberintsidentide käsitlemise osakonna CERT-EE juht Tõnu Tammer möödunud neljapäeval toimunud Samsungi küberkaitseseminaril.

„Praegu elab maailmas üle seitsme miljardi inimese ja internetti ühendatud seadmeid on nende kasutuses ligikaudu 23 miljardit. See teeb keskmiselt kolm seadet inimese kohta. Vaadates tulevikku on näha, et nende seadmete arv aina kasvab, ning võib eeldada, et viie aasta pärast on neid veel kolm korda rohkem. Kuna aga praeguse seisuga nende vidinate küberkaitsele kohati eriti ei mõelda, siis tekib seadmete arvu kasvuga ka aina rohkem kohti, mille kaudu küberpätid võivad kasutaja koduvõrku pääseda,“ rääkis Tammer.

Lisaks tõi Tammer esitluses välja, et inimesed võivad teinekord olla tarkvarauuenduste vastu, kuna see võib kaasa tuua süsteemis uue vea ehk bug'i. Samas ei tohiks Tammeri sõnul jääda vaid seetõttu turvauuendus tegemata, kuna vaatamata võimalikule veale on tarkvaras lapitud need turvaaugud, millest küberpahalased juba teadlikud on.

Ta märkis: „Jah, vastab tõele, et uue tarkvara paigaldamisel võib sellega kaasneda vigu või isegi turvaauke, kuid nende turvaaukude jaoks ei ole pahalased veel ründeviisi välja töötanud, seega on kasutaja uue tarkvaraga ikkagi turvalisemas seisus, kui vana tarkvara kasutades.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee