Uudised

Shanti Grand Uustalu pärast nädalast veepaastu: „Tahan tekitada hea suhte toidu ja enda vahel!“ (33)

Tuuli Mäemat, 22. märts 2019 12:35
Shanti tahab ka edaspidi oma toidulaua hoida pigem tervislikuna. Foto: Foto: Martin Ahven
Kevad on teadagi aeg, kui ette võetakse paastumine ja mõeldakse rohkem tervisliku toitumise peale. Ka Shanti Grand Uustalu otsustas alustada kevadet just nii ja tegi läbi seitsmepäevase veepaastu. 

Shanti, miks otsustasid võtta ette seitse päeva kestva veepaastu?

Samal teemal

Ma olin tegelikult selle peale mõelnud juba paar kuud ja tundsin, et see on mulle vajalik. Kahjuks ma ei suutnud seda kohe ette võtta ja kogusin natukene jõudu, sest alati olin kas liiga väsinud ja hõivatud või oli tulemas mõni sündmus, kus toidust keelduda oleks olnud liiga keeruline. Ühel päeval rääkisime Gowriga trennis toitumisest ja ta ütles mulle, et ma peaksin paastuma. Olin väga üllatunud, aga samas teadsin, et see on esimene märk, et pean selle ette võtma. 

Mis edasi sai? 

Uurisin lähemalt, kui pikalt peaks paastuma ja kuidas see käib. Minu jaoks oli oluline ka see, et paast ei kujutaks minu jaoks mingeid terviseriske. Seejärel võtsingi paastu ette.

Kuidas paast välja nägi? 

Paastu ajal ma seitse ööpäeva ei söönud ja jõin ainult vett. Kui nälg läks ikka väga suureks, jõin ühe tassi piparmünditeed ilma suhkru ja meeta. Esimesed kolm päeva olid kõige raskemad ja täpselt selline tunne oli nagu lugesin - nõrkus, väsimus, soov süüa. Jäin endale kindlaks ja ei murdunud. Nendel päevadel põletab keha glükoosi. Neljandast päevast edasi hakkab keha rasva põletama ja siis muutub ka enesetunne paremaks. 

Kolm esimest rasket päeva möödas, kuidas sul edasi läks? 

Mida rohkem päevi edasi, seda parem mul oli ja lõpuks oli juba nii hea, et mõtlesin, kas jätkan paastuga pärast seitset päeva. Õnneks olid mulle kogu paastu ajal toeks Gowri ja ämm Gerli. Mõlemad andsid head nõu, sest nad on varem ise sellise paastu läbi teinud. Kui tahtsin alla anda, toetasid nad mind emotsionaalselt, et suudaksin jätkata. 

Millised on tulemused pärast paastu, mis on muutunud?

Samal teemal

07.11.2020
Idud aitavad võita kurnatuse ja muuta välimuse kaunimaks!
25.00.2020
Erika Salumäe tütar Shanti: noorelt laste saamine on pigem eelis!
24.02.2019
ILU | Kevadine nahahooldus ehk Kaitse ja niisuta
13.01.2019
Shanti ja Gowri Uustalu sõbrapäeva eel: „Me ei pea kingituste tegemist vajalikuks!“