Tehnika

Genfis esitletud võimas Touareg V8 TDI jõuab müügile ka Eestis 

Toimetas Aare Kartau, 13. märts 2019 07:15
Foto: Tootja
Volkswagen pani tänavusele Genfi autonäitusele välja oma maasturite lipulaeva võimsama versiooni. 421-hobujõuline Touareg V8 TDI jõuab müügile ka Eestis, Euroopas peaksid esimesed isendid teedele jõudma juba mais.

Kuna seekordne aasta olulisim autonäitus Euroopas ei hiilanud just kõige suurema pärisellu jõudva valikuga, on põhjust rõõmustada iga eksponendi üle, kes lubab, et see auto, mida näete, jõuab kohe-kohe müügile.

89. Genfi autonäituse kahtlemata üks huvitavamaid sõidukeid oli Volkswageni linnamaastur Touareg V8 TDI, mil võimsust kuni 421 hobujõudu ning mis „nullist sajani“ kiirendab vähem kui viie sekundiga.

Varasemalt oleme säärast võimsust ja kiirust näinud VAGi kallisbrändide Porsche ja Audi nooblite maasturite puhul ent nõudlus toob üleelusuurused võimed ka tavaautodele. Sest mõelgem korra – kellele tegelikult on vaja hirmus võimast ja kihutavat maasturilaadset? Eks see edevuse asi ole.

Kuni 310 kW / 421 hj (vahemikus 3500 kuni 5000 p/min) võimsusega Touareg on Saksa autotootja võimsaim diiselmootoriga linnamaastur.

Mis on täpsemalt uue Touareg V8 kapoti all ning milline on masina disain, loe Acceleristast.

Foto: Accelerista

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee