Huawei Mate XFoto: Tootja
Toimetas Aare Kartau 25. veebruar 2019 16:20
Barcelonas toimuval MWC mobiilimessil esitles Huawei eile ainulaadset 5G voldiktelefoni Huawei Mate X ning uusi MateBook sülearvuteid. Lisaks demonstreeriti esimest Balong 5000 kiibistikuga 5G toodet.

„Praegusel 5G-ajajärgul, kus kõik on ühendatud, soovime pakkuda nutikat ökosüsteemi, mistõttu anname endast parima, et tuua ulatuslik ühenduvus eraisikute, kontorite ja kodudeni, pakkudes maailma juhtivat 5G nutikogemust,“ ütles Huawei tarbijatoodete üksuse tegevjuht Richard Yu. Uue 5G voldiktelefoniga Huawei Mate X ja sülearvutitega MateBook X Pro, MateBook 13 ja 14 soovitakse klientidele pakkuda erakordset ühilduvust ja kasutajakogemust.

Volditav 5G nutitelefon Mate X

„Mate X on kaks-ühes nutitelefon-tahvelarvuti, millel on painduv ja ülespoole avanev Falcon Wing Mechanical Hinge tüüpi OLED-paneel, mis ühendab endas stiilse välimuse ja tehnoloogia,“ kinnitas Richard Yu. Painduv OLED FullView voldikekraan ja maailma kiireim 5G Balong 5000 kiibistik teevad võimalikuks uut tüüpi liidestuse, mille puhul saab telefoni mugavalt kokku voltida ning endaga kaasas kanda.

Mate X multitegumi võimalused võimaldavad kasutajatel mitme ülesande samaaegseks täitmiseks kasutada kaht ekraani, mis loob lauaarvutile sarnase kogemuse. Lisaks on Mate X-l võimas kaamera, mis tänu volditavale disainile saab täita nii eesmise kui tagumise kaamera rolli, mille tulemuseks on veelgi paremad fotograafilised võimalused.

Maailma esimese 7nm 5G multi-mode Balong 5000 kiibistikuga on Mate X 5G nutitelefonide seas võimas teerajaja. Lisaks on telefon varustatud mahuka 4500mAh akuga, mis toetab SuperCharge tehnoloogiat ja vastab 5G-ajastu akude jõudlusele seatud kõrgematele nõuetele.

Huawei Mate X Foto: Tootja

Täiustatud MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro paneb aluse üliõhukese raamiga sülearvutite ajastule. Huawei sülearvutite lipulaev on varustatud 13,9 tollise äärest ääreni 3K ekraaniga, kus ekraani ja korpuse suhe on 91%.  Lisaks toetab sülearvuti kümne punkti mitmepuutefunktsiooni ja maailma esimest Finger Gestures Screenshot funktsiooni, pakkudes kasutajale intuitiivsemat viisi oma seadmetega liideste loomiseks.

MateBook X Pro-l on 8. põlvkonna Intel® Core™ i7 8565 protsessor ja 2 GB GDDR5-ga NVIDIA® GeForce® MX250 graafikaprotsessor. Samuti pakub see sülearvuti traadita lairibaühendust, Bluetooth 5.0 ja võimsamat Thunderbolt™ 3 porti, võimaldades kasutajal jääda produktiivseks kogu päeva jooksul. Dolby Atmos® helisüsteem tagab kaasahaarava elamuse. Täiustatud Matebook X Pro toetab ka Huawei Share 3.0 OneHop-funktsiooni. 

Nooremale generatsioonile mõeldud MateBook 13 ja MateBook 14

MateBook 13 ja MateBook 14 omavad üliõhukest äärest ääreni ekraani kuvasuhtega 3:2 ja minimaalse raamiga kuva, mis toetab 10 punkti mitmepuutefunktsiooni. Mõlemad sülearvutid toetavad mugavusfunktsiooni Fingers Gestures Screenshot, mis seab esikohale kasutaja vajadused, pakkudes näpuviipega aktiveeritavat kuvatõmmist.

Nii MateBook 13-l kui ka 14-l on 8. põlvkonna Intel® Core™ i7-8565U protsessor. Jahutuse eest hoolitseb haiuimedest inspireeritud disainiga ventilaator, mis tagab parema soojuse hajumise. Huawei nutikas energiat säästev lahendus ja suur maht tagavad aku pika kestuse. MateBook 13 graafikakaardiks on NVIDIA® GeForce® MX150 ja MateBook 14-l sama firma MX250 graafikakaart.

Huawei 5G protsessor CPE Pro toob 5G nutikuse kodudesse

Balong 5000 kiibistik juhatab ametlikult sisse 5G-ajastusse. Richard Yu sõnul on tegemist protsessoriga, mis toetab tervet rida 5G tooteid – mitte üksnes nutitelefone, vaid ka koduseid lairibaseadmeid, sõidukitesse paigaldatud seadmeid ja 5G mooduleid, tagades kõikehõlmava 5G kasutajakogemuse.

Balong 5000 kiibistikuga protsessor toetab nii 4G kui 5G traadita ühendusi, olles ühtlasi uueks tehnoloogiliseks verstapostiks kliendi koduseadmete seas, mis toimivad üle 5G võrgu - 1GB HD videoklippi saab alla laadida kolme sekundiga ja 8K videot ilma katkestusteta sujuvalt striimida. Lisaks kodusele kasutusele sobib Huawei 5G CPE Pro väikestesse ja keskmise suurusega ettevõtetesse, kus vajatakse ülikiiret lairibaühendust.