Bentley Bentayga SpeedFoto: Tootja
Toimetas Aare Kartau 20. veebruar 2019 07:15
Volkswagen Grupis ehitatakse üksteise järel supermaastureid, mis siis omakorda üksteiselt mõõtu võtma pannakse. Ju selleks, et oleks põnevust. Igatahes on Bentley Bentayga, liignimega Speed, võtnud Lamborghini Uruselt korraks maailma kiireima linnamaasturi tiitli.

Lamborghini Urus sai maailma kiireima linnamaasturi tiitli aupaistet nautida suhteliselt lühikest aega. VAG kontsernikaaslaste vahel on heitlus selle ihaldusväärse tiitli pärast käinud juba mõnda aega. Esmalt hoidis seda pikalt enda valduses Bentley Bentayga, siis tuli, nägi ja võitis Lamborghini Urus. Ja nüüd võtab Bentley Bentayga Speed revanši.

Nagu tippspordis sageli, lüüakse ka siin rekordit ülinapilt, kuid kindlalt: Lamborghini Uruse tippkiirus on 304 km/h, uuel Bentley Bentayga Speedil aga 305 km/h.

Uus Bentayga Speed on võrreldes tavalise 6-liitrise W12-mootoriga Bentaygaga mõnevõrra kiirem: tippkiirus on 3 km/h võrra suurem. Speedi jõuallikal on võimsust 467 kW, mis on 20 kW tavamudelist rohkem, pöördemoment on aga mõlemal ühtviisi 900 Nm. Nullist sajani kiirendab Speed 3,9 sekundiga ehk 0,2 sekundit kiiremini kui tava-Bentayga.

Põhjalikumalt loe Bentley Bentayga Speedi omaduste kohta Acceleristast.

 Foto: Accelerista