Tehnika

Millal tulevad tanklatesse elektriautode kiirlaadijad? (1)

Toimetas Aare Kartau, 15. veebruar 2019 07:15
Foto: Pixabay
Kütusemüüja Circle K kinnitas mõni nädal tagasi, et avab Eestis tänavu kaks elektriautode superlaadijat. Accelerista uuris Nestelt ja kahelt kodumaiselt tanklaketilt, millal tulevad nende jaamadesse kiirlaadijad. Olerex teatab, et neil on juba ammu.

Circle K, mis on üle-Euroopalise CCS-standardiga kiirlaadimisvõrgustiku Ionity koostööpartner Eestis, paneb veel selle aastanumbri sees oma jaamadesse kaks superlaadijat. Circle K omandusse läinud Premium 7 jaamades töötavad teadaolevalt neli ELMO kiirlaadijat. Seega on Kanada ettevõte igati eeskujulik elektriautonduse edendaja.

Teised suured tanklaketid, kodumaine Alexela ja soomlaste Neste, ei ole ideest liiga innukalt kinni hakanud ja pigem vaatavad, mis suunas arengud toimuvad. Alexela panustab rohkem surugaasi ehk CNG-jaamadele ja Neste rõhub biokütustele.

Kolmas, Olerex, on aga vägagi positiivne, teatades, et on esimene tanklakett Eestis, mis on elektriautode liikuvusse põjalikult panustanud. 13 laadijat üle Eesti Olerexi bensiinijaamades on tegelikult küll ELMO omad, aga nad on olemas!

Põhjalikumalt loe tanklakettide kommentaare kiirlaadijate kohta Acceleristast.

Samal teemal

28.02.2019
Circle K juht Kai Realo: ma ei oleks kunagi arvanud, et veganid meile nii aktiivselt survet avaldavad
22.02.2019
Kütusehinnad tõusid rekordiliselt kõrgeks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee