Raha

Tahad hakata raha säästma? Targad nipid, kuidas alustada ning ennast õigel kursil hoida (3)

Laura Karro, 27. detsember 2020 06:17
Kui hoiad oma rahaseisul silma peal, saad endale ka rohkem lubada: minna reisile, parandada ära auto, osta diivani... Foto: Markus Spiske / Pexels

Kui sa ei taha enam elada palgapäevast palgapäevani, haara härjal sarvist ja koosta endale eelarve! Kui hoiad oma rahaseisul silma peal, saad endale ka rohkem lubada: minna reisile, parandada ära auto, osta diivani... või mida muud hing ihkab.

Põhiline küsimus on: kuidas hoida raha nii, et see ei voolaks sõrmede vahelt nagu liiv ja hakkaks hoopis kasvama? Meil on õige vastus: tuleb koostada eelarve! Võib-olla arvad, et sa juba tegeledki sellega, sest sa ju näed iga kuu oma pangakontolt, mille peale raha on kulunud. Tegelikult on pere eelarve koostamine ja selle järgimine palju rohkemat kui lihtsalt kulutustel silma peal hoidmine. Eelarve on väga täpne sissetulekute ja väljaminekute plaan. See pole sugugi nii hirmus, nagu kõlab. Oma perele saad eelarve teha väga lihtsalt tabelarvutusprogrammis, aga ka ruudulisele paberile. See on nagu trenniga: alguses on raske, aga pärast palju lihtsam!

Samal teemal

13.09.2021
TARK EI TARBI ÜLE! Eksperdid selgitavad, kuidas hoida kokku vee-, elektri- ja küttekuludelt
27.05.2021
7 soovitust, millega arvestada, enne kui sõbrale raha hakkad laenama
25.02.2021
E-POODNIK PALJASTAB: 7 trikki, mille abil veebikauplused sind ostma meelitavad
10.02.2021
MILJON SÜDAMEKUJULIST KOMMIKARPI | Hoidu muutmast sõbrapäeva roosa prügi päevaks!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee