Inimesed

Artikkel ilmus ajakirjas Nipiraamat veebruaris 2019. 

Erika Salumäe tütar Shanti: noorelt laste saamine on pigem eelis! (43)

Tuuli Mäemat, 25. jaanuar 2020 17:48
Oma lastele soovib Shanti luua keskkonna, kus nad saaksid oma vanematega kõigest rääkida.Foto: Martin Ahven
Armastus ja emaks saamine ei küsi vanust, tõdeb Shanti, kes on kolme aasta jooksul nii abiellunud oma unistuste mehega kui ka saanud kahe lapse emaks. «Imetlen teda iga päev,» tunnistab abikaasa Gowri.

Kolm aastat tagasi tõusis olümpiavõitja Erika Salumäe tollal vaid 16aastane tütar Shanti Grand Uustalu (19) meediaorbiidile, kui kirjutati tema ootamatust abiellumisest ja lapseootusest. Kõneainet pakkunud teema võis mõjuda paljudele ehmatavalt, ometi polnud Shanti enda südames grammigi hirmu. «Olin hoopis elevil ja rõõmus!» tunnistab noor naine. Nagu kahjuks tavaline, oli ka parastamist: nii noorelt sõlmitud liit kaua vastu ei pea. Nüüdseks juba kahe lapse vanemad Shanti ja Gowri (24) kutsuvad Nipiraamatu külla Tallinna lähedale looduskaunisse kohta Kakumäel, kus noored jagavad kodu Gowri vanemate Gerli ja Lauri Grand Uustaluga, ning me tunnistame nende jätkuvat pereõnne.

Juba ukselävel saab selgeks, et siin majas elab lustakas harmoonias koos kolm põlvkonda. Tulijaid jookseb tervitama pisike tüdrukuke Neytiri (2), kes kõiki kohe soojalt kallistab. Elutoa põrandalt uudistab meid poisipõnn Geanu (9kuune). Sealsamas kõnnivad tõtakalt tantsival sammul ka Gowri vanemad. «Huvitav on see, et elasime siinsamas kõrvaltänavas, kui lapsed olid väikesed, ja nüüd oleme justkui ringiga tagasi jõudnud!» hüüatab nooruslik vanaema Gerli.

Samal teemal

25.11.2020
EI SUUDA SÖÖGIISU KUIDAGI VAIGISTADA? Kas selle taga võib olla sõltuvus?
13.10.2020
Vabatahtlikult lastetute hulk kasvab. Naistearst hoiatab: „Naised on oma otsustes vabad, aga pärast keerab loodus kraani kinni.“
28.11.2019
Shanti Grand Uustalu: me emaga otseselt ei suhtle, aga kõik vabandused on öeldud
01.11.2019
Grand Uustalud kutsusid nõia rõivafirmasse korda looma