Reisimine

TOP 10: kuhu reisivad Eesti inimeste aasta lõpus? (13)

Toimetas Kadi Raal, 24. detsember 2018 21:40
Rovaniemi, Soome.Foto: Reuters/Scanpix
Üha enam Eesti inimesi veedab jõulud ja aastavahetuse reisil, tänavu sõidab kõige enam reisijaid pühadeks Soome või hoopis soojale maale.

Aastalõpureiside sihtkohtade edetabelis on Estraveli turundusdirektori Airi Ilisson-Cruzi sõnul tänavu väga üllatavaid ja põnevaid sihtkohti. 

Paljud eestlased soovivad aga talvel reisida soojale maale, edetabeli esikümnes on Egiptuse kuurordid, Kanaari saared ja erinevad Tai sihtkohad. "Suurimad üllatajad on aga Austraalia ja Singapur, mis pole varem aastalõpureiside edetabelis nii kõrgel positsioonil olnud,“ ütles Ilisson-Cruz. 

Nii Austraaliasse kui Singapuri reisimiseks jagub Ilisson-Cruzi sõnul mitmeid põhjuseid: Austraalias on parasjagu soe suvi, sealt leiab eest imelise looduse, maalilised rannad ja põnevad suurlinnad. Singapur on aga värav Aasiasse. "See linnriik üllatab oma puhtuse ja korraga ja meenutab mõneti rohkem Euroopat, kui teisi Aasia sihtkohti. Samas on sealt väga mugav sõita edasi nt Taisse, Hiina või kasvõi Bali saarele Indoneesiasse,“ lisas ta.

Varasemast rohkem inimesi veedab aastavahetust ka Venemaal, näiteks Moskvas ja Peterburis.

Aastalõpureiside sihtkohtade TOP 10:

  1. Soome
  2. Egiptus
  3. Kanaari saared (Hispaania)
  4. Tai
  5. Austraalia
  6. Singapur
  7. Ameerika Ühendriigid
  8. Araabia Ühendemiraadid
  9. Venemaa
  10. Saksamaa

Keskmine reisi pikkus on tänavu pikem kui eelmisel aastal. Pakettreiside keskmine kestvus selle aasta jõuluperioodil on 15 päeva. Egiptusesse minnakse keskmiselt 9 päevaks, Kanaari saartele aga 15 päevaks. Eelmisel aastal oli keskmiseks reisi pikkuseks 8 päeva.