Tehnika

Tehnoloogiaajakirjanik: me ei saagi olla valmis muudatusteks, mida tehisintellekt lähitulevikus toob 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 10. detsember 2018 10:13
Foto: Pixabay
„Kindlasti me ei ole valmis. Me ei saagi olla valmis, sest me ei tea, mis tuleb,” rääkis tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa veebitelevisiooni Tudeng TV saates „Refleks” muudatustest, mida tehisintellekti areng endaga lähitulevikus kaasa tuua võib.

Roonemaa sõnul ei teadvusta inimesed, miks neile tehnoloogia võib hirmuäratavana tunduda. Pigem on asi selles, et paljud ei taha sageli uusi asju kergelt omaks võtta. „Eriti vanemas eas inimesed tahavad elada mugavas harjumuspärases keskkonnas, mitte kogu aeg uute asjadega õppida harjuma,” tõdes ta.

Henrik Roonemaa saates "Refleks". Foto: Merilin Lutsar

Igal uuel tehnoloogial või leiutisel on positiivseid ja negatiivseid külgi. Paraku on alati teatud hulk inimesi, kes satuvad sellest sõltuvusse ja tarbivad toodet või teenust liiga palju, mistõttu võib see muutuda inimesele kahjulikuks, näiteks kasiinosõltuvus. „Samamoodi on ka tehisintellekti ja robotite arenguga. Kahjuks võib täna ette öelda, et mingi hulk inimesi jääb ka nende hammasrataste vahele,” rääkis Roonemaa.

„Kui me oleme midagi leiutanud, isegi kui see on halb, oleme põhimõtteliselt ikkagi selle kasutusse võtnud,” selgitas tehnoloogiaajakirjanik. „Kõik uued asjad, mis inimkond välja mõtleb kuni tuumapommini välja, võetakse kasutusele ja see, kas me seda kardame või mitte, ei määra suures pildis midagi.”

Henrik Roonemaa jagas uues Tudeng TV veebisaates „Refleks” oma seisukohta tehisintellekti arengust. Lisaks mängiti saates mängu, milles anti ette kuus erineva tehnoloogiavaldkonna argumenti ning tema pidi arvama, kas argument on tõene või väär.

Veebisaade „Refleks” on järelvaadatav SIIT.

Samal teemal

10.01.2019
Ekspert: tehisintellekt võtab 15 aastaga pooled töökohad üle!