Reisimine

Suvepikendus Kreekas: Aet Süvari soovitab, millisetele saartele sügisel sõita (17)

LISA KOMMENTAAR

Wow 21. jaanuar 2019 22:29
Ma ostan lennupiletid päev ennem lendu! Lihtsalt tuleb tahtmine puhata ja lähen.Kes ostab 6 kuud ennem lennupiletid? Ma ju ei tea , kui kaua ma soovin ühes või teises kohas olla. Kas jään 1kuuks või 1aastaks.
Veronika 20. jaanuar 2019 16:10
Tuleb lihtsalt prioriteedid paika panna.
Soojalembeline 29. september 2018 14:31
Kreetale võib julgesti minna novembriski,meri soojem kui meil kuumas juulis.Punase lipu päevi on läbi suve. Ja neid ei tasu ignoreerida.Kuumus annab sügisel järele,soe ja mõnus ikka.Kreeta minu lemmik,aga Santorini ,Milos ja teised saared samuti imelised.Ka laste jaoks.
huvitav 29. september 2018 12:41
mis tööd te siin kõik teete, et muudkui reisida saate. käin ka tööl. aga kuidagi ei jää midagi üle, et reise osta...
Peter 29. september 2018 14:21
Kui sind just huvitab.. Esiteks, väga palju sõltub sellest, millised on prioriteedid. Mõni suitsetab. Mõni joob alkoholi. Mõni käib kasiinos. Mõni peab armukest. Mõni reisib.
Mina näiteks reisin. Olen tavaline palgatööline erasektoris. Sõna otseses mõttes Eesti keskmine palk, kuigi võib alati küsida, et kes seda keskmist palka saavad - keegi justkui ei saa.
Võtad ette mõne riigi. Siis linna. New-York näiteks. Või Dubai. Või Tunis. Mis iganes koht sind huvitab.
Siis avad Momondo. Hakkad otsima lennupileteid. Ja loomulikult mitte kuu aega varem, vaid ikka pool aastat varem. Tead, kui hea hinnaga lennupileteid võib leida? Näiteks Indias võid siselendudega lennata riigi ühest otsast teise 60 euroga! Ja sealt India servalt veel väga väikese raha eest juba Sri Lankale..
Ostad siis ära edasi-tagasi piletid. Algus on tehtud. Ja sul on veel kuus kuud aega, et leida majutus. Majutuse leiad loomulikult kas Bookingust, või kui oled osavam, siis AirBnB kaudu. Veel osavamad ka couchsurfingu kaudu. Võid saada majutuse Manhattanil 50 eurot öö eest. Kui oled vähenõudlik ja leiad kellegi kampa, minge kahekesi. Saad toa 25 euro eest öö! Võid otsida ka kohalikud eestlased üles, neid elab igas maailma linnas.
Broneeridki nädalaks toa ära. Ja siis sul on veel neli kuud aega, et teha täpsemaid plaane - kuhu minna, mida teha. Kolad foorumites ringi, sisestad otsingusõnad "mida teha", "kus käia", "mida soovitate" jne. On variante, et interneti teel ette tellides saad soodsamalt pileteid, sooduspakkumisi 2-in-1 jms. Tuleb lihtsalt vaeva näha. Siis teed veel reisikindlustuse, võtad ka reisitõrkekindlustuse.
Mina olen suutnud keskmise palga kõrvalt reisida aastas kaks-kolm korda, ka neli korda..
Näiteks Tenerifele lendasin edasi-tagasi 110 euro eest, otselend. Ööbisin mitu ööd väga lahedas surfihostelis (AirBnB), 9 eurot öö. Fantastilised inimesed - õpetavad sind surfilauaga sõitma, kõik on sõbralikud, aktiivsed. Õhtul aiapidu ja tutvuste loomine. Üliäge! Toidu tood ise kohalikust poest ja siis kohapeal teed ja sööd ja jagad teistegagi.
Käid ratsutamas - 50 eurot neli tundi, galopeerid hobusega ookeanikaldal! Autorent on muuseas Tenerifel üks maailma odavamaid, nädalaks saad auto 80 euro eest, kütus maksab euro liiter, toit on odav. Sõidad saarele ringi peale, ööbid kohalike juures paarikümne euro eest öö. Võid ka telkida, saad tasuta ja samuti huvitav kogemus. 500 eurot ja sul on Tenerifel nädal aega puhkust! Tagasi tuled päevitununa, puhanuna ja emotsioonidega. Ja sa ei pea seda raha korraga välja käima, vaid samm-sammu haaval, nagu alguses kirjeldasin.
Kreekast ei maksa rääkidagi, see on nagu Pärnusse sõitmine. Võib olla odavamgi. Ja ma kindlasti ei reisiks iga aasta ühte ja samasse kohta - kui palju on maailmas ilusaid kohti, milleks kulutada oma elu ära ainult ühes kohas käimisele?
Tuli pikk kiri, aga tõesti, need ohkijad ja ähkijad, et ainult rikkad saavad endale reisimist lubada - ei ole see nii. Mu ema on pensionär ja isegi tema käib reisimas - ma küll aitan tal eeltöö kõik ära teha, aga 300-400 euro eest saab ta siiski tagasihoidlikuma, kuid siiski toreda puhkuse mõnel soojal maal endale aastas lubada. Nii kogubki, 40 euro kaupa kuus paneb raha kõrvale.
Asi on valikutes, prioriteetides. Pane plaan paika ja hakka selle nimel tegutsema!
tahab vist olla iroonia? 29. september 2018 18:55
Palgatööline, ja mitu korda aastas sedaviisi minema panna... Mind oleks ammu lahti lastud.
paljastuhnur 29. september 2018 19:03
Kas sind sunnitakse kõik 4 nädalat puhkust korraga välja võtma? Mina käin 2 nädalat talvel ja 2 suvel reisimas. Saan samuti keskmist palka ja jääb ülegi.
29. september 2018 19:50
Vinguja ei saa isegi puhkust, kas sa näed, töötab aasta otsa puhkuseta, muidu lastakse lahti. Aga vinguviiul jääb alati selleks, kel "maa külmunud ja kärss kärnas"., tee või puust ette ja värvi punaseks, miski ei aita.
Kuule, puhkaja! 30. september 2018 10:49
Üra liiga palju laia, muidu hakkad varsti ise vinguma.
üra-le! 30. september 2018 12:02
Kas tunned, et oled vinguviiul, et nii valuliselt reageerid?
Nimi 29. september 2018 12:09
Oktoobri lõpp on ilmaga natike loterii juba...olen saanud koolivaheajal vihma ja tormi.Aga vesi on oktoobris küll +25 julgelt veel.Türgi ja Küpros on olnud kindlam variant aga aastad pole vennad :-)
Kui vaadata 29. september 2018 12:07
hetkeilma Kreekas, eelkõige Kreetal ja möllavat Vahemere orkaani, siis peaks sarnaseid soovitusi märksa ettevaatlikumalt jagama. Ka edaspidi on septembri-oktoobri ilmad Kreekas pigem tormised ja muutlikud, seda seoses kliimamuutustega. Jumal hoidku - ärge Santorinile lastega minge, täiesti sobimatu!
naine siit 29. september 2018 10:12
Aga sellest ei kirjuta, kus oleks ka lastel mõnus aega viita ja kuhu sobib lapsi kaasa võtta (pole mõeldud alla 2 aastasi muidugi).
Kant 29. september 2018 10:29
Kreeta ongi väga mõnus koht ka koos lastega. Hanija ja selle ümbrys eriti võluv. No ja Santorini.....
kogu teine eesti: 29. september 2018 09:38
Mida selle provokatiivse tekstiga taotletakse?!

Jaak 29. september 2018 08:53
Kreeta saar on selline mõnus koht, kuhu võib alati tagasi minna.
Kuidagi eriliselt mõnus on seal saarel :)
Üldse Kreeka kultuur ja kõik see kompott on väga lahe.
raul 29. september 2018 08:35
seda saavad lubada endale need kel on aastas mitu puhkust,minu puhkus on suvel ja siis küll ei taha kuhugi soojale maale sõita