Tehnika

Kalašnikov hakkab tootma igamehe elektrimootorratast (6)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 24. september 2018 09:08
Foto: Tootja
Kalašnikovi kontsern Venemaal üllatab järjest särtsakate uudistega: aastal 2019 jõuavad tootmisse igamehe elektrilised mootorrattad. Möödunud suvel esitles tootja täiselektrilist politseitsiklit ИЖ, mille prooviseeriaga vurasid inspektorid ringi äsjasel MM-l, „Armee 2018“ messil veeretati avalikkuse ette aga UM-1 tsiviilratas.

Venemaist päritolu Kalašnikovi kontsern, mis on valdavalt tuntud relvatööstuslike meistriteoste poolest, tõmbab viimasel ajal tähelepanu sootuks teisesuunaliste uudistega: Moskva autonäitusel toodi välja omaaegset Moskvitši meenutav elektriauto, elektrirollerite ja  -tsiklite tootmine on aga ammu ideefaasist kaugemal.

Legendaarne relvatootja alustab järgmisel aastal oma kaubamärgi alt tsiviilotstarbelise elektrilise mootorratta UM-1 (Urban Moto) tootmisega. Seda plaani, tõmmata tootmine käima juba uuel aastal, rääkis meediale üks ettevõtte esindajatest.

Samal teemal

Tegu saab olema pea täies mahus omamaise mootorrattaga: kõik komponendid ja omavaruosad toodetakse kohapeal, vaid mootor ja akud imporditakse (suure tõenäosusega Hiinast). Täpsemaid tehnilisi andmeid tootja esialgu ratta kohta ei avalda.

Varasemast on teada, et rattal on peal 15-21 kW akupakk ning see suudab ühe laadimisega sõita 100 -150 km. Sõltuvalt mudelist kaalub ratas 165-245 kg. Kasutusel on LiFePO4 ja LiPO aku.

„Mootorratas läheb seeriatootmisesse aastal 2019. Oleme oma tavapärase sõjalise suunitluse kõrvalt järjest rohkem pööramas tähelepanu ka tsiviilelanikele. Elektrimootorratas saab olema arvestatav osa tavainimestele mõeldud tootmisest“, teatas Kalašnikovi esindaja.

Ta lisas, et ettevõttel on juba mõni suuremahuline tellimus äripartneritelt. Kuna tootmine on plaanis käima panna laiemalt, on tõenäoline, et Vene elektrimootorrattaid hakatakse tulevikus ka importima. Sellele viitab ka elektritsikli nimi – välismeedias on mudelinimeks UM-1, samal ajal Venemaal kasutatakse ИЖ-Pulsari nime.

Kes lisaks politseile veel esimeses järjekorras Venemaa oma särtsurattad saab ja miks, loe edasi Acceleristast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee