Paljudel on sõidu ajal nutitelfon nägemisulatusesFoto: Pixabay.com
Toimetas Silja Ratt 4. september 2018 11:55
Kui tavaliselt ei tule igasugu äppide kasutamine autosõidu ajal kasuks, siis nüüd on välja töötatud ka sellised äpid, mille kasutamine ei tekita liiklusohtlikke olukordi. Vastupidi, need nutirakendused võivad sulle autosõidul hoopis kasuks tulla!

Tele2 turundusdirektor Katrin Aron soovitab kooliaasta alguses kolme rakendust, mis vähendavad sõidu ajal mobiiltelefoni kasutamisest tekkivaid eluohtlikke olukordi.

“Paljudel inimestel on autoga sõites raske näppe nutiekraanist eemal hoida. Liikluses sõites näeb igapäevaselt, et juhid magavad rohelise fooritule või õigeaegse pidurdamise sõnumeid kirjutades maha,” rääkis Aron.
“Ohutuse tagamiseks ei tohiks sõidu ajal telefoni üldse näppida ning elementaarne on näiteks Google Mapsiga orienteerudes sisse lülitada häälsuunised, mitte ühe silmaga kaarti kiigata,” soovitas Aron.

“On küll palju äppe, mis sõidu ajal häälega laekuvad sõnumid ette loevad ning ka vastuse kirjutavad, aga need toimivad kahjuks hästi ainult inglise keeles,” lisas naine ja soovitas kolme rakendust, mis turvalisust ja häid sõidumaneere soosivad.

Drive safe – vaigistab sõidu ajaks automaatselt kõik kõned ja sõnumid ning lülitab pärast jälle sisse tagasi. Samuti saadab helistajatele või kirjutajatele vastussõnumi – näiteks “olen roolis, helistan tagasi”. Kui kellelgi on sind väga vaja kätte saada, siis läheb Drive Safe peale kolmandat vastamata kõnet automaatselt maha. Äpp on täiesti tasuta.

TrueMotion Family Safe Driving äpp lubab nii enda käitumist kui ka vanematel oma värskete lubadega lapse sõidustiili jälgida. Äpp jälgib, kui palju on kiiruseületamisi (vanemad saavad sellest teavituse) või sõidu ajal telefoni näppimist. Lisatud on ka mänguline element – hea käitumise eest saab punkte.

Flo Driving Insights – analüüsib sõidustiili ning üritab sinust paremat, turvalisemat ja ökonoomsemat juhti teha. Näiteks mõõdab äpp kiirendusi ja pidurdusi, kiirust ja isegi kurvide läbimist. Kokkuvõttes saad peale sõitu oma statistika paranemist vaadata. Äpp toimib vaikselt taustal ja seda ei pea isegi eraldi käivitama.