Raha

Lugeja küsib: kas mul on võimalik samaaegselt nii puhkusel kui haiguslehel olla? (20)

Nipiraamat, 29. oktoober 2020 05:00
Samaaegselt nii puhkusel kui haiguslehel olla ei ole lubatud.Foto: JESHOOTS.com / Pexels
„Olen puhkusel, kuid jäin haigeks ning arst andis haiguslehe. Kas pean tööandjaga nüüd kohe puhkuse ajal ühendust võtma või võin peale puhkuse lõppemist öelda, et olin haiguslehel?“ küsib murelik lugeja tööelu.ee portaalis.

Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Kaire Saarepi sõnul on töötajal õigus puhkus katkestada haiguslehele jäämise tõtttu. „Kuna puhkuse katkestamine ei toimu n-ö automaatselt ning tööandja töötaja haiguslehe avamist ei näe, vaid näeb haiguslehte selle lõppemisel, siis töölepingu seaduse kohaselt peab töötaja tööandjale esimesel võimalusel teada andma haiguslehele jäämisest ja selle eelduslikust kestusest.

Kui töötaja puhkuse ajal haiguslehele jäämisest teada ei anna, siis võib tekkida olukord, kus töötaja on samaaegselt nii puhkusel kui haiguslehel, mis ei ole lubatud. „Sellisel juhul võib tööandja haiguslehele märkida, et töötaja kasutas puhkust ning töötaja võib haigushüvitisest ilma jääda. Lisaks tuleb tööandjaga läbi rääkida, millal haiguslehe tõttu kasutamata puhkuseosa ära kasutatakse. Seega tuleb tööandjale kindlasti esimesel võimalusel puhkuse katkestamisest ja haiguslehele jäämisest teada anda,“ selgitab Saarep. 

Samal teemal

03.11.2021
Lugeja küsib: kas matusele minemiseks peab puhkepäeva võtma või tööandja arvestab selle kurva sündmusega?
26.10.2020
Lugeja küsib: kas tööandja tohib keelata tööajal isikliku telefoni kasutamise?
05.09.2020
Lugeja küsib: mida teha, kui kolleeg käib pidevalt haigena tööl?
02.03.2020
Jurist selgitab: kas ja millistel tingimustel tohib haiguslehe ajal reisile minna?