Tehnika

Venemaa parima liikluskultuuriga maaks!? Ministeerium otsustas autod kiibistada (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 25. mai 2018 09:13
Venemaa auto numbrimärk.Foto: ITAR-TASS / Scanpix
Venemaa siseministeerium võttis vastu elumuutva otsuse: kõik autode numbriplaadid kiibistatakse ning edaspidi ei jää ükski kiiruseületamine tähelepanuta. Kiipide paigaldamise tehnoloogia tuleb välja mõelda lähiajal, sest muudatus hakkab kehtima juba tänavu.

Venemaa autojuhid hakkavad nööri mööda käima: numbriplaatidele paigaldatav RFID-kiip annab kätte kogu vajaliku info sõiduki ja selle omaniku kohta. Autode kiibistamisest on põhjalikumalt juttu olnud juba 2013. aastal, nüüd on aeg küps idee teoks teha.

Siseministeerium on leidnud rea liitlasi, kes leiavad, et parim lahendus kaoses Venemaa liiklust parandada on anonüümsuse vähendamine. Teadmine, et igal ajahetkel võib politsei kontrollida, kes ja mismoodi on autoga sõitnud ning karistuse väänata, peaks põhjagaasiga ja purjuspäi sõitjaid korrale kutsuma küll.

Politsei töö lihtsamaks

Liikluspolitsei peadirektor Mihhail Tšernikov ütles uudisteagentuurile TASS antud kommentaaris, et uued numbrimärgid teevad lihtsustavad liiklushuligaanide tabamist: „Kiipide kauglugejaid saab paigaldada kiiruskaameratest sõltumatult igale poole. Kaameraga on aga kiiruseületajaid kergem tabada.”

Tšernikov tõi välja veel mitu positiivset muutust, mis kiibistamisega kaasneb: „Tänu uuendusele saame edaspidi kiiremini kätte ka autovargad, sest nad ei saa jääda anonüümseks. Autonoomsed kiibilugejad võimaldavad igal ajahetkel üle kogu Venemaa jälgida autojuhtide liiklemist.”

Росстандарт alustas möödunud aastal uue registrinumbrite süsteemi väljatöötamist. Numbriplaadi suurus ja sellel olevate tähtede ja numbrite kombinatsioon jääb samaks, ent ühendriikidest ja Jaapanist toodud autode registrinumbrid muutuvad. Ka saavad uue standardi sportautode ja uunikumide numbriplaadid.

Kust saab edaspidi erinumbreid, mida kujutab see RFID-kiip ja mida toimetus arvab Venemaa ettevõtmisest võrdluses Eestiga, loe edasi Acceleristast.