Foto: Raul Vaiksoo
Henry Linnard 5. mai 2018 00:01
Nukitsamees: Legendid räägivad, kuidas karvased kollid laste kisa saatel mööda Nuiat ringi käisid ja kohalikus sööklas lõunatasid, sest näitlejad elasid seal. (Talinnfilm)

Ükskõik, millises Eesti otsas elada, võib kindel olla, et kodust kiviga visata jääb koht, kus on mõnd eestimaist, vahest isegi väljamaa filmi vändatud. Harjumaa kandis põhjarannikul ja Tartumaa ümbruses Lõuna-Eestis on võtteid olnud muidugi rohkem, aga kui kõik Eesti filmide võttepaigad punaste täpikestena kaardile asetada – nagu arhitekt ja infograafikameister Raul Vaiksoo tegi –, võtab silme eest kirjuks.

Vahel ajavad Vene filmifanatid suurmeistrite jälgi ja käivad kaemas linateoste võttepaiku üle maailma, ka Eestis. Näiteks väisatakse „Stalkeris“ nähtud Rotermanni kvartalit Tallinnas ja „Baskerville'ide koeras“ nähtud Sagadi mõisa Lääne-Virumaal. Mis siis eestlasel viga oma kodumaale tiir peale teha ja vaadata ringi kohtades, kus on filmitud näiteks „Nukitsameest“, „Viimset reliikviat“ või miks mitte ka kultuskomöödiat „Vanad ja kobedad saavad jalad alla“?

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

mõttetu teema 5. mai 2018 22:30
Mõttetud pildid kui tekst nii väike, et sellist kribu ei loe sealt keegi välja.
Filmiturist 5. mai 2018 16:28
Aga ikkagi, mida annab huvilisele-turistile teadmine, et filmitud nt. Pühajärve ümbruses. Oodanuks täpsemaid koordinaate.
Talviku projekt 5. mai 2018 22:14
Samad umbes võttepaigad leiab ka Eesti Filmi andmebaasist täiendandmete alt.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS