Foto: Pixabay
Toimetas Vidrik Võsoberg 2. aprill 2018 09:21
Soome liiklusjärelevalve lappas kiiruskaamerate statistikat, sedapuhku kiiruseületamiste kohta eri automarkide lõikes. Arvesse võeti 30 enamlevinud automarki. Kõige enam eksivad piirkiiruse vastu Saksa noobelmarkide omanikud, seevastu Jaapani autosid juhivad seaduskuulekad kodanikud.

Möödunud aasta pingerea tipus troonivad BMW, Audi ja Mercedes-Benz, nende juhid said politsei kiiruskaameratelt trahvi rohkem, kui nende markide esinemissagedus eeldaks. Tasulise sähvatuse teenis keskmiselt iga kolmanda BMW ja iga neljanda Mercedese ja Audi juht.

Edetabeli ülemine ots on juba aastaid olnud üsna samasugune. Saksa autod on tipus just suurema kiiruseületamisega (üle 20 km/h). Eriti selgelt eristuvad rikkumiste poolest kallimad mudeliversioonid.

Näib, nagu kallim auto oleks ostetud selleks, et kiiremini sõita. Või on asi selles, et nende ülihead sõiduomadused tekitavad tunde, nagu kiirus ei olekski nii väga suur.

Kilometraaž määrab paljutki

Kolme sakslase kahtlase väärtusega saavutust võiks ehk selgitada asjaolu, et nendega sõidetakse palju, keskmiselt üle 20 000 kilomeetri aastas.

Kui aga vaadelda trahvide ja läbitud kilomeetrite suhet, siis saavad kõige sagedamini karistada hoopis ameeriklased – Dodge, Jeep ja Chevrolet.

Näiteks saab statistika kohaselt Dodge’i omanik kiiruseületamise eest trahvi keskmiselt üks kord nelja aasta kohta. Võrdluseks – Mitsubishi-juht saab sellise „au“ osaliseks vaid korra seitsme aasta jooksul.

Kui seaduskuulekad juhid istuvad „jaapanlaste“ ja Ladade roolis, kui palju üldse kiiruskaameras sähvatusi teevad ning mida on teada Eesti liikluskaamerate jäädvustatavate markide kohta, loe edasi Acceleristast.