Reisimine

Pikk nädalalõpp romantilises Prahas 

Katrin Helend-Aaviku, 18. november 2017 00:01
KARLI SILD: ELi keskosa vanim kivist sild on 631 meetrit pikk ja 10 meetrit lai. Paljud silla barokkajastul valminud 30 skulptuurist on tänaseks asendatud koopiatega, et miljonid turistid neid pideva näppimisega läbi ei kulutaks. Foto: pixabay.com
„Kui midagi muud ei jõua, piisab Prahas käies isegi sellest, kui istuda jõe kaldal mõnda kohvikusse ja võtta paar õlut,“ soovitatakse reisifoorumites. Võib ka nii, aga neile, kel aega paar päeva või rohkem, jagavad Prahas elavad eestlased soovitusi, kuhu minna, et saada osa sellestki, mis turistihordide eest ehk varju jääb.

Vltava jõe ääres asuv Praha oma iidsete losside ja kirikutega, mälestusmärkide, sildadega on võluv ja romantiline linn. Ega Goethe XVIII sajandi lõpul asjata seda maailmakrooni kauneimaks juveeliks nimetanud. Prahas on säilinud suur osana arhitektuuripärandist, mis Teises maailmasõjas vähem kahjustada sai kui paljudes teistes Euroopa suurlinnades. Karli sild, keskaegse vanalinna väljak, juudi kvartal ja Praha loss on peamised kohad, mida reisibürood soovitavad vaatama minna. Kindlasti tasub aga astuda ka läbi nähtamatu eesriide sellesse võlumaailma, kuhu kõige paremini oskavad juhatada Praha elanikud. Näiteks sealsed eestlased Kristi, Sirle ja Sandra. Sirle on Prahas elanud üle kümne aasta, Kristi peaaegu viis ja Sandra pea aasta. 

Samal teemal

29.10.2017
Botaanikaaeda pääseb sünnipäeva puhul tasuta
29.08.2017
Näitusesügis: Riias näeb Diori ja kõrvitsaid, Prahas Blahnikut ja Londonis Potterit
14.06.2017
Juubilar Hillar Palamets oma silmaga nähtud ajaloost: "On erksaid mälestusi!"
27.02.2017
TOP10: mis on maailma parimad puhkusesihtkohad?