Foto: Rezvani Motors
Toimetas Vidrik Võsoberg 4. oktoober 2017 12:39
„Püha püss,“ oli Maxim jahmunud, süvenedes sõjaväemasinatest inspireeritud Rezvani supermaasturi hingeellu.

Kui Hummer H1 müügilt kadus, siis polnud mõnd aega saadaval heidutavat sõjaväemasinaist inspireeritud (linna)maasturit, mis sobiks autojuhile, kes tahab jätta maksimaalse visuaalse mulje. Aga superauto Beast looja Rezvani Motors täidab selle tühiku oma uusima loomingu, Tankiga.

Californias tegutsev Rezvani nimetab Tanki „Xtreme Utility Vehicle’iks“ ehk XUV-iks. Jeep Wrangleri raamil on 500-hobujõuline 6,4-liitrine Hemi V8 mootor. Masinaga on võimalik nii neliveolisena maastikul hullata kui ühesillaveolisena maanteed mõõta. Sealjuures saavad maastikusõiduhuvilised soovi korral valida ka spetsiaalse off-road paketi või isegi ekstreemse off-road paketi.

Ja Tankil on lisaks ka ports ehtsat sõjaväevarustust: näiteks öönägemisseade, kuulikindel kere ja klaasid, purunematud rehvid ja kevlarist kaitsekiht paagil ning radiaatoril.

Seest pole Tank aga mingi sõjaväesõiduk: sel on käsitsi õmmeldud nahkistmed, seemisnahkne lagi, 7,9-tolline ekraan ja lisaks ka esiklaasile kuvatav displei. 

Selle ülbe olekuga sõiduki hinnad algavad 178 500 USA dollarist ehk umbes 152 000 eurost ja esimesed ostjad saavad oma Tanki kätte veel käesoleval aastal.

Suuremat pildigaleriid vaata tootja kodulehelt SIIT, ülevaadet masinast aga ka allolevast videost.