Tehnika

Düsseldorfi autoelamumessil esitletakse lahedat idee-autoelamut California XXL 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 18. august 2017 09:21
Foto: Tootja
26. augustist 3. septembrini Düsseldorfis toimuva autoelamumessi üks kõrghetki saab olema Volkswagen Crafteril baseeruva idee-autoelamu California XXL esitlus. Kõrge katusega autoelamus on nii köök kui duširuum, mugavatest magamiskohtadest rääkimata.

Ajalooliselt võik autoelamu sünonüümiks pidada kõigi aegade ühte populaarseimat, Volkswagen Bullil baseeruvat Volkswagen California autoelamut. Aastakümneid on see võitnud tuhandete, eriti just pikaajaliste kogemustega autoreiside entusiastide südameid oma süsteemselt läbimõeldud ja ülimalt paindliku sisustusega.

Nüüdsest pakub uus ja suurem Crafter oma arvukate juhiabisüsteemide, mugava käsitsemise ja madala kütusekuluga unikaalse võimaluse California kvaliteetide ülekandmiseks järgmistesse mõõtudesse Volkswageni autoelamute seas ja nende täiendavamaks edasiarendamiseks. Hannoveris asuv tootja esitleb nüüd California XXL ideeautot, mis on motoriseeritud maailmaränduri veelgi täiskasvanulikum variant.

Sõiduki innovaatiline kere ja sisemuse terviklik kontseptsioon loob California XXL-i sisemusse piisavalt ruumi, sealhulgas mugava ca 2 m pikkuse voodi. Esmajoones pakub hämmastavat liikumisvabadust väljaulatuv ja ruumikas elamisala. Küllaldaselt ruumi pakuvad seal pink-tagaiste ja 180 kraadi pööratavad esiistmed.

Otstarbekohaselt kujundatud ja Californiale omaselt praktiliselt välja töötatud on kahe keedupinnaga pliidi, külmkapi, kraanikausi ja laiendatava tööpinnaga köök. Tänu California XXL-i suurtele mõõtmetele lisab sõidukile mugavust nupukalt läbimõeldud, duši ja WC-ga pesuruum.

Hoolimata oma suurusest lõikab autoelamu end sõites teravalt läbi õhu. 2,9-meetri kõrguse sõiduki läbitöötatud aerodünaamika (sealhulgas spetsiaalsed suunajad täiesti uue disainiga katusekõrgendustel) tagab selle, et autoelamu õhutakistustegur jääb tavapärase Crafteri sarnaseks.

California XXL idee-autoelamu kohta lisainfot jagab tootja veidi enne Düsseldorfi autoelamumessi „Caravan Salon Düsseldorf”, mis 26. augustist 3. septembrini külalisi võõrustab. Sel näitusel toimub ka ulmelaheda autosõiduki maailma esmaesitlus.

Toimetuse kommentaari loe Acceleristast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee