Reisimine

Patriootlik puhkus 

Kersti Eero, 1. juuli 2017 04:00
«278 on täiesti juhuslik number, kui mitte arvestada, et aastal 278 jäi 1700 aastat minu astumiseni Tartu ülikooli.» Atlasesse 278 objekti valinud Mart Laar kinnitab, et number ei oma Eesti ajaloos mingit sümboolset tähendust

"Mina soovitaksin loomulikult kõik kohad läbi rännata või siis keskenduda kas kultuurile, sõjaajaloole või millelegi kolmandale," ütleb Regio atlase jaoks Eesti iseseisvuse sünniga seotud 278 olulist paika välja valinud ajaloolane Mart Laar. Kuna parimagi tahtmise korral kõikjale ei jõua, tõi ta Õhtulehe palvel neist välja kaheksa kohta, kus võiks sel suvel kindlasti käia. Ühte neist satuvad laulupeolised sel nädalavahetusel juba nii või teisiti.

"Need objektid, vähemalt osalt, valisin välja seetõttu, et nad on mind kuidagi puudutanud. Näiteks paikneb Paju lahinguväli samadel väljadel, kus Vabadussõja järel oli vanavanaisa talukoht.

Maareformi tänukivi Palmse talumeestelt on aga mulle lapsest saati tuttav," ei salga lugupeetud poliitik Laar, et nii mõnegi kohaga kaheksast on tal ka isiklikult emotsionaalsed mälestused.

Samal teemal

04.07.2017
USKUMATU! Õhu kvaliteet kruiisilaevadel on hullem kui saastatud suurlinnades

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee