Tehnika

Ainulaadne Moskvitš 412 teeb rolli emotsionaalses "Eluuni" videos 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 22. mai 2017 09:10
Foto: Kaader videost
Mõni aeg tagasi läks sotsiaalmeedias levima "Eluune" video. Siiralt lauldud ja üles filmitud klipp liigutas südant ja tekitas nostalgiat. Et lühifilmi üks peategelane on 1970. aastast pärit Moskvitš 412, otsisime autorid ja autoomaniku üles ja palusime loo tausta veidi avada.

"Eluune" video on üles filmitud möödunud talvel, operaatoritöö on teinud Sigrid Osa ja Peeter Kukk. Sigrid töötab ajalehes Meie Maa ning on Kuressaare ametikoolis õppinud multimeedia kujundamist. Tema fotodelt vaatab vastu habras, lihtne maailm. Jutuks oleva video pildiesteetikas on Sigridi puhast maailmanägemist selgelt tunda.

"Kõik sai alguse nagu paljud tegemised siin elus – kas armastuse puudusest või täielikust kohalolust. Minu suureks unistuseks oli luua laul suurest armastusest."

Ivar lisab, et tema teiseks unistuseks oli vana nõukogudeaegne auto ning nii laulu valmimisel kui auto leidmisel tuli läbi käia kare rada. "Meil kõigil on võime ära tunda see õige. Nii tuligi minu ellu inimene, tänu kellele sündisid sõnad ja viis, ja härra, kes videos peaosa mängib."

Härra tuli koos 1970. aastast pärit Moskvitš 412-ga, mille teeb eriliseks asjaolu, et tegu on Moskvitš 408 sisuga üleminekumudeliga. Ivar ütleb, et nüüd on temal see au jätkata ainulaadse masinaga teekonda; alles paar päeva tagasi leidis ta "mossele" uue kapotivedru.

Videosse panid loojad sisse kõik, mis oluline ja mis nende võimete ja oskuste juures võimalik. Palju jäi välja, aga palju kirjutati sisse. Mõnigi kurb tõsieluline sündmus näiteks. Nimelt suri videoloo peategelase naine samal päeval, kui Ivar Moskvitšile järele läks.

"Lahkusid peaaegu koos kaks kõige kallimat. Aga autot armastasin ma rohkem kui oma naist. Asja ja inimest võrrelda ei saa, aga oma sügavus ja seos on olemas," kirjutab Ivar videole kaasa. Vaadake, aga olge hoiatatud, et taskurätti läheb teil liigutuspisara püüdmiseks kohe päris kindlasti vaja.

Pilte ja videot vaadake Acceleristast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee