Tehnika

Miks BBC "Top Geari" kinni ei pane? Siseringi inimene selgitab (3)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 16. aprill 2017 08:55
The Stig - telesarja "Top Gear" salapärane testisõitja, kes kunagi ei eemalda oma kiivrit ega ütle midagi. Stigi ülesanne on autode testimine ringrajal. Üks Stigi osatäitjaid Michael Schumacher on juba 2013. aasta lõpust rängalt vigastatud ja saate kuulus kolmik ammu läinud - aga šõu läheb edasi. Foto: VIDA PRESS
GQ lasi briti rahvusringhäälingu telgitagustega kursis oleval inimesel selgitada, miks ei ole BBC siiani pannud kinni oma autosaadet "Top Gear" – mis pole enam kaugeltki oma kunagises värskuses ja kust karismaatiline trio Clarkson-Hammond-May ammu läinud.

On raske aru saada, miks BBC näitab jonnakalt edasi seda surnud hobust, mida "Top Gear" oma 24. hooaja kuuenda episoodi juures on. Kuigi me armastame endiselt Joey Tribbianit ja kiireid autosid, näitavad langevad reitingud ja peaaegu puuduv meediatähelepanu, et "bensiinipäid" saade enam ei huvita. Aga ikka tuleb ekraanile seeria seeria järel – ja järgmisel aastal samamoodi.

Miks?

Õnnetuseks on "Top Geari" uuemad osad olnud nii tähelepandamatud, et rahvas räägib tänini hoopis saate endisest juhist Chris Evansist – kelle karjäär jäi lühikeseks, kui levima hakkasid kõlakad tema lapsikust ja pahurast käitumisest.

Kui kehv Evans ka polnud, näitavad sarja vaatajanumbrid muud. Viimaseid osasid on vaadanud umbes 2,8 miljonit inimest – kolmandiku võrra vähem kui Evansi saateid ja see on alla poole Clarksoni viimasest saate vaatajaskonnast.

Aga imelikul kombel pole ükski kord asi reitingus. "Top Gearist" on saanud BBC jaoks selline puutumatu ikoon, et selle lõpetamisest rääkimine on briti ringhäälingu peamajas tabu. Nagu nii mõnigi varasem sari, mida näidati ka tükk aega pärast "parim enne" tähtaja lõppemist, jääb ka "Top Gear" elama kui neljarattaline prussakas – kuni kibeda lõpuni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee