Foto: VIDA PRESS
Toimetas Vidrik Võsoberg 6. märts 2017 14:55
USA autotootja General Motors (GM) teatas, et müüb 2,2 miljardi euro eest maha oma Euroopa äri, millest lõviosa moodustavad Opeli ja Vauxhalli kaubamärgid. Ostjaks on Peugeot'de ja Citroën'ide tootja PSA Group Prantsusmaalt, kirjutab BBC.

GM Europe ei ole alates 1999. aastast kasumit teeninud ja tänane tehing on tekitanud tuhandetes Vauxhalli töötajates töökaotuse hirmu.  

Pärast Opeli (Saksamaa) ja Vauxhalli (Suurbritannia) ostmist on PSA Group Euroopas Volkswageni järel suuruselt teine autotootja.

"Oleme kindlad, et Opel/Vauxhalli pööre saab meie toel korralikud tuurid üles, samas austame panust, mille on andnud Opel/Vauxhalli GMi töötajad," teatas PSA juhatuse esimees Carlos Tavares,

PSA teatel viiakse Opel ja Vauxhall kasumisse, aga selleks tuleb teha kärpeid ja kõige rohkem on neid oodata aastal 2020.

Tavares ütles BBC-le, et tema uskumuse kohaselt teeb Vauxhalli meeskond koos PSA-ga konstruktiivselt tööd, et oma sooritust parandada. "Kuni me sooritust parendame ja saame kõige paremaks, ei ole seda riski, et nad peaksid kartma," sõnas ta.

Kriitikud on aga avaldanud arvamust, et Vauxhalli tulevikku ei maksaks läbi liiga roosade prillide vaadata: pärast Brexitit on karta näiteks tollimaksude kasvu ning umbes 80% Vauxhalli toodangust eksporditakse Euroopa Liitu.