Tehnika

Viis fakti telerite ajaloost, mida sa veel ei teadnud! (1)

Toimetas Keit Paju, 3. veebruar 2017 11:25
Pilt on illustreeriv.Foto: PantherMedia / Scanpix
Kui vana on telekapult, kui palju on paisunud telerite suurus võrreldes maailma esimese teleriga ning kuna tulid televiisorid müügile Eestis? Vaata, milliseid põnevaid fakte meie igapäevaelu lahutamatute osade - televiisorite kohta sa ei teadnud!

Eestis Norstati läbi viidud telerivaatamise uuringu kohaselt vaatab Eesti elanikest tublisti üle poole ehk lausa 65% inimestest televiisorit vähemalt 1-3 tundi päevas. Naised on sealjuures 67%-ga isegi suuremad telerivaatajad kui mehed. Uuringu kohaselt on Eestis valdav telerite suurus 40-49 tolli, milline pildikast on kodus 44% inimestest. Teleritega seotud uued lahendused murravad inimeste koju juba igal aastal ning täna tundub võimatu ennustada, millised on telerid kas või lähitulevikus kümne aasta pärast.

Teleri suurus on alates ajaloo algusest 74-kordistunud
Kui maailma esimese teleri ekraani diagonaal oli vaevalt 5 tolli, siis tänaseks toodetud rekordteleri suurus oli lausa 370” ehk 9,4 meetrit ja selle hinnalipikul ilutses 1,7 miljonit dollarit. Kodumajapidamistesse saab täna poest osta või rentida tavaliselt siiski kuni 110-tolliseid telereid, mis on “vaid” 2,8-meetrised.

Samal teemal

30.12.2017
Kas mäletad, mis oli esimene värviline saade, mida telerist nägid?